null

Koncert “Marek Majewski i Trzeci Oddech Kaczuchy" w Bielańskim Ośrodku Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.06.2017 - 01.06.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

W maju razem z Markiem Majewskim zapraszamy do Bielańskiego Ośrodka Kultury  na satyryczno-literacki zawrót głowy w wykonaniu Trzeciego Oddechu Kaczuchy. Ona i on, czyli Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przedstawią codzienne sprawy i bieżące wydarzenia nurtujące społeczeństwo na swój mistrzowski sposób. Posłuchamy piosenek kabaretowych, parodie znanych i lubianych utworów także liryczne ballady. Ten satyryczny misz-masz, od czasu do czasu przetykany nutką melancholii, niejednego rozbawi do łez.

Bilety: 25 zł, przedsprzedaż od 22.05

Trzeci Oddech Kaczuchy narodził się styczniowej nocy 1981 r. w Olsztynie przy Wyższej Szkole Pedagogicznej, a zadebiutował tegoż roku na XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobył  Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy. Potem wygrali Konkurs Interpretacji na FPP w Opolu również w 1981 r. Popularność zawdzięcza śpiewanej satyrze Andrzeja Janeczki, autora większości tekstów i muzyk. Jego najbardziej znane utwory to: „Kombajnista”, „Pytania syna poety” , „Wódz”, „Nie umieraj nam inteligencjo”, „Kocur kryzysu i dziecko inflacji”, „Poznaj siłę swoich pieniędzy”, „W naszej klasie”.
Początkowy skład zespołu stanowili: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko oraz Zbigniew Rojek. Obecnie występują na scenie jako duet – Maja Piwońska i Andrzej Janeczko. Wielokrotnie występowali w różnych programach kabaretowych i satyrycznych, audycjach radiowych, w latach 90. zrealizowali w TVP takie recitale jak np.: Kaczuch szoł, Zezowata noc Kaczuchy, X Oddech Kaczuchy czy też Marsjanin w Hurtowni. Nagrali cztery płyty długogrające, kilkakrotnie grali dla Polaków w Kanadzie, USA, Hiszpanii, Anglii i Norwegii.  Obchodzą 36-lecie swojej pracy na scenie. Z tej okazji Andrzej Janeczko napisał książkę: „Trzeci Oddech Kaczuchy o scenie i życiu”.

Serdecznie zapraszamy !

Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1 tel. 22 834 65 47 www.bok-bielany.eu