null

Koncert kolęd i pieśni świątecznych "Białe Święta" w Bielańskim Ośrodku Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.01.2017 - 11.01.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Wszyscy słuchamy kolęd… W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku rozbrzmiewa nimi cała Polska. Zwiedzanie Ziemi Świętej, Betlejem – inspiruje w sposób niezwykły, wzbogaca przeżycia związane z tymi pieśniami… Ogromny i trwały wpływ na autora i solistę tego projektu Aleksandra Ładysza wywarło w 1996 tourne artystyczne i wędrówka po Izraelu tropami narodzin, życia i śmierci Chrystusa.
W koncercie udział wezmą: Aleksander Ładysz – bas i prowadzenie koncertu, Natalia Kovalenko – sopran oraz Andrzej Płonczyński, Włodzimierz Trzeciak – instrumenty klawiszowe.

Zapraszamy serdecznie w środę 11 stycznia o godz. 18.00
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 4 stycznia w sekretariacie BOK w godz. 9-17

Proponowany Państwu program jest muzyczną opowieścią o Zwiastowaniu i przyjściu na świat Syna Bożego a unikalnym aranżacjom tak dobrze znanych kolęd i głosowi solisty towarzyszą instrumenty i akompaniament elektroniczny, wiersze i teksty literackie. Elementem łączącym muzyczny projekt kolęd jest wspólna fascynacja artystów i autorów projektu do poszukiwania nowych brzmień, które daje instrumentarium elektroniczne. To za ich pomocą możemy usłyszeć odgłosy pustyni, wrzawę na dawnych ulicach Jerozolimy czy pasterzy podążających do Betlejem. W koncercie usłyszymy najpiękniejsze polskie i światowe kolędy oraz pieśni świąteczne, towarzyszące nam w okresie od Świąt Bożego Narodzenia. Wśród nich znajdą się najstarsze polskie kompozycje jak „Anioł pasterzom mówił”, oraz m.in. „Wśród nocnej ciszy” „Trzej królowie” oraz światowe hity jak White Christmas i wiele innych znanych melodii solo i w duetach.

Koncert połączony będzie z promocja płyty „Kolędy Ładysz & Łuczak”

Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1 tel. 22 834 65 47 www.bok-bielany.eu