null

Koncert  Zespołu Kameralnego Filharmonii Narodowej pt. „Mistrz Muzycznych Krajobrazów – Ennio Morricone”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.09.2021 16:00 - 12.09.2021 18:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1

Kulturalnie w Parku Herberta.

Jest to muzyczne pożegnanie z legendą muzyki filmowej Ennio Morricone (1928–2020) – wszechstronnym, światowej sławy włoskim artystą, który odszedł w lipcu 2020 roku w Rzymie w wieku 91 lat. Wybitny kompozytor stworzył muzykę do ponad czterystu filmów (m.in. Misja, Karol. Człowiek, który został papieżem, Karol - Papież, który pozostał człowiekiem). Ennio Morricone był laureatem wielu nagród: Złotego Globu za muzykę do filmu Misja, nagród BAFTA za najlepszą muzykę do filmów Dawno temu w Ameryce, Misja i Cinema Paradiso. W 2007 roku Amerykańska Akademia Filmowa przyznała Ennio Morricone Honorowego Oskara za całokształt twórczości.

Zespół Kameralny Filharmonii Narodowej pod kierunkiem artystycznym Jana Lewtaka przygotował koncert muzyki filmowej Ennio Morricone. Utwory które wypełnią program koncertu opracował na zespół kameralny Jan Lewtak.

Data: 12 września 2021 r. (niedziela).
Godz.: 16.00.
Miejsce: Park Zbigniewa Herberta.
WSTĘP WOLNY.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie