null

Kolejny etap budowy kolektora ściekowego „Lindego bis”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
remontowana droga i ustawione na niej znaki drogowe, w tle walec drogowy

Na ul. J. Conrada trwa budowa kolektora ściekowego „Lindego Bis”. Drogowcy stopniowo zawężają jezdnię w kolejnych lokalizacjach. Kolejne utrudnienia zostaną wprowadzone od dzisiaj (16 listopada 2021 r.).

W dniu dzisiejszym tj. 16 listopada 2021 r., drogowcy rozpoczną wprowadzanie kolejnych utrudnień na wysokości ul. Kwitnącej i ul. W. Bogusławskiego. Prace będą polegały na rozbiórkach azyli na przejściach dla pieszych, wygradzaniu placu budowy i wprowadzaniu nowego oznakowania.

Od poniedziałku, 22 listopada 2021 r., ul. J. Conrada zostanie zawężona po obu stronach skrzyżowania z ul. Kwitnącą i za skrzyżowaniem z ul. W. Bogusławskiego (jadąc w stronę al. W. Reymonta). Tak jak w przypadku wcześniejszych odcinków – jezdnia na wysokości prac zostanie zawężona do dwóch pasów, po jednym w każdym kierunku. Zlikwidowany zostanie pas do skrętu w lewo w ul. Kwitnącą dla kierowców jadących w stronę ul. Wólczyńskiej. Ulicą J. Conrada (w dowolnym kierunku) na skrzyżowaniu z ul. Kwitnącą będzie można jechać prosto lub skręcić w prawo. Ulica Kwitnąca zachowa wszystkie relacje.

Wszystkie prace na ul. J. Conrada mają zakończyć się ok. maja 2022 roku. Po tym wodociągowcy przeniosą się na ul. Wólczyńską, gdzie planują zakończyć prace w listopadzie 2022 roku.

Więcej informacji na https://bit.ly/3ooyi0Y

Grafika przedstawia plan przebudowy kolektora w rejonie ul. Lindego i ul. Conrada