null

Kolejne zmiany na przebudowanej ul. Sokratesa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od 25 listopada trwało układanie ścieralnej warstwy asfaltu na południowo – wschodniej jezdni ul. Sokratesa. Prace z tym związane zakończyły się w dniu dzisiejszym (2 grudnia 2021 r.) Przebudowana połowa jezdni została otwarta dla kierowców. Ulica pozostanie jednokierunkowa, ale ruch będzie odbywał się odwrotnie niż do tej pory – w kierunku północnym, czyli od ul. Wólczyńskiej do ul. J. Kasprowicza.

Zmiany

Przywrócona została możliwość wjazdu w ul. Sokratesa od strony ulic Conrada i Wólczyńskiej. Obowiązuje zakaz skrętu w ul. Sokratesa z ul. Kasprowicza oraz jazdy prosto z ul. Przy Agorze w ul. Sokratesa. Wszystkie ulice i wjazdy na parkingi od wyremontowanej strony ul. Sokratesa zostały otwarte, z możliwością wyjazdu w stronę ul. Kasprowicza.

Ulice Kaliszówka i Cienka straciły swoje połączenie z ul. Sokratesa. Dojazd nimi do posesji jest możliwy od strony ul. Nocznickiego. Utrzymany jest natomiast wyjazd z posesji przylegających do remontowanej jezdni – jest on możliwy przez plac budowy na nową jezdnię, w stronę ul. J. Kasprowicza. Wyłącznie wyjazd z posesji ul Sokratesa 5 będzie odbywał się w prawo, z obowiązkiem zawrotki po ok. 60 m na nową jezdnię (wjazd na wysokości nowego ronda).

Objazdy

Objazdy zostały przewidziane ulicami Kasprowicza, Nocznickiego i Wólczyńską. Na skrzyżowaniu z ul. Wólczyńską możliwy jest tylko skręt w prawo z ul. Nocznickiego. Aby dojechać do ul. Sokratesa, kierowcy będą musieli zawrócić na rondzie ks. Peszkowskiego.

Więcej informacji: bit.ly/PrzebudowaSokratesa