null

Kolejne sukcesy bielańskiej oświaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak co roku Bielany mogą być dumne z sukcesów swoich uczniów. Spośród 272 uhonorowanych stypendium za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2015/2016 przez prezydent m.st. Warszawy, aż 21 to uczniowie szkół bielańskich:

 • 20 gimnazjalistów (1 z Gimnazjum nr 72 im. A.B. Dobrowolskiego, 2 z Gimnazjum 165 (Zespół Szkół nr 118) i 17 z Gimnazjum nr 77 im. I. Domeyki (Zespół Szkół nr 51)
 • 1 uczeń liceum - XLI LO im. J. Lelewela.

Niełatwo zdobyć to wyróżnienie, gdyż o stypendium może się ubiegać uczeń, który posiada wybitne osiągnięcia w nauce w danym roku szkolnym i promuje m.st. Warszawę w kraju i za granicą. Stypendium przysługuje też uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, będącymi też laureatami konkursów czy olimpiad przedmiotowych albo posiadającymi dorobek w pracy naukowej lub twórczej.

Stypendyści szkół ponadgimnazjalnych otrzymali wyróżnienia z rąk prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, podczas gali, która odbyła się 19 października 2016 r. w siedzibie Centrum Nauki Kopernik przy ul. Wybrzeże Kościuszkowie 20. Stypendia za osiągnięcia gimnazjalne wręczył uczniom burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina w czasie uroczystości w Zespole Szkół nr 51 przy ul. L. Staffa 3/5. Wszyscy stypendyści otrzymali również pamiątkowe plakiety i dyplomy.

Wspieranie rozwoju uczniów o różnorodnych zdolnościach i predyspozycjach twórczych jest jednym z priorytetów rozwojowych m.st. Warszawy. Nasza stolica od stuleci jest miastem, w którym rodzą się nowe pomysły, która przyciąga i pozwala na rozwój najzdolniejszym. Programy „Szkoła z pomysłem” oraz „WARS i SAWA” doskonale wpisują się w kontynuację tych nurtów.

21 października 2016 r. w Centrum Nauki Kopernik kolejne szkoły wspierające uzdolnionych odebrały Certyfikaty WARS i SAWA oraz Honorowe Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem” Prezydent m.st. Warszawy. Jak co roku do grona zdobywców certyfikatu i wyróżnienia „Szkoła z pomysłem” dołączyły kolejne bielańskie placówki. Certyfikat WARS i SAWA w VII edycji programu otrzymały:

 • Szkoła Podstawowa nr 77 im. Wandy Zieleńczyk,
  ul. Samogłoska 9;
 • Szkoła Podstawowa nr 263 im. Powstańców Wielkopolskich w Zespole Szkół nr 52,
  ul. Szegedyńska 11;
 • Szkoła Podstawowa nr 273 im. dr. Aleksandra Landy,
  ul. J. Balcerzaka 1;
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 im. Stanisława Skrypija w Zespole Szkół,
  ul. A. Fontany 1;
 • Gimnazjum Integracyjne nr 70 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 56,
  ul. A. Fontany 1.

Honorowe Wyróżnienie Prezydent m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” 2016 r. uzyskały:

 • Szkoła Podstawowa nr 53 im. Mariusza Zaruskiego, ul. Rudzka 6, za promowanie ideałów i pasji patrona – Mariusza Zaruskiego;
 • Szkoła Podstawowa nr 209 im. H. Ordonówny, al. Reymonta 25, za aktywność społeczno-ekologiczną.

Serdecznie gratulujemy stypendystom i wyróżnionym szkołom, zaś uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy kolejnych sukcesów.

Zobacz galerię (18 zdjęć)