null

Koncert TGD Kolędy Świata

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.12.2023 18:00 - 18.12.2023 19:00
Kościół Pokamedulski, Dewajtis 3
zdjęcie przedstawia zespół TGD na czarnym tle.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy myśli kierujemy w stronę stajenki i Nowonarodzonego Dzieciątka. Czas zbliżający ludzi do siebie, czas rodzinny, a Koncert Świąteczny niech będzie pretekstem, by wspólnie kolędować, może także po powrocie do domu i w gronie naszych najbliższych.

Zespół TGD, czyli Trzecia Godzina Dnia, zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż dookoła globu. W nowym programie usłyszymy najpiękniejsze kompozycje bożonarodzeniowe ze wszystkich niemal kontynentów. Tu wschód spotyka się z zachodem, tradycja ze współczesnością, a Ziemia z Niebem. Ta podróż ma swój artystyczny i duchowy wymiar. Obok melodii nowo odkrytych, zespół zaprezentuje najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego świątecznego repertuaru.

Bożonarodzeniowe melodie z Irlandii Północnej, Brazylii, Ugandy, Armenii czy Indii przeplatają się z polskimi („Dzisiaj w Betlejem”, „Jezusa narodzonego”, „Do szopy”), tworząc niezwykle barwną całość. Płytę otwiera ukraiński „Szczedryk”, czyli znana na całym świecie „Kolęda dzwonków”, a zamyka ją utwór „Ocaleni”, napisany pod wpływem dramatu dziejącego się od niemal roku w Ukrainie.

Najnowszy projekt TGD to muzyczne doświadczenie nie tylko polskich czy europejskich kolęd, to także doświadczenie muzyczne całego globu. Mamy kolędę indyjską, afrykańską, współczesne utwory świąteczne oraz autorskie piosenki. Podglądamy, jak okres świąteczny przeżywają ludzie na całym świecie, nawet tam, gdzie chrześcijaństwo nie jest dominującą religią – mówi Filip Wojnar, manager zespołu TGD.


Gdzie i kiedy:

18 grudnia (poniedziałek), o godz. 18:00.

Kościół Pokamedulski, ul. Dewajtis 3.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.