null

Kino za Rogiem w Bibliotece Bielany

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
27.04.2022 17:00 - 27.04.2022 18:00
Kino za Rogiem w Bibliotece Bielany, ul. Z. Romaszewskiego 19
Biblioteka Bielany. Czarna taśma filmowa.

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", "Lassie, wróć!", "Małżeństwo na skróty" oraz "Czarna owca". Wybierz coś dla siebie i zapisz się!

  • 6 kwietnia o godz. 17:00 (środa) – "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" + spotkanie z Łukaszem Maciejewskim.

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego przestępcy, celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Nazywany „królem złodziei” i „mistrzem ucieczek”, początkowo wyspecjalizował się w okradaniu Pewexów, później przerzucił się na luksusowe podówczas polonezy. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska.

  • 13 kwietnia o godz. 17:00 (środa) – "Lassie, wróć!". Kino familijne.

Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, którego właścicielka nie toleruje psów. Zrozpaczony Flo musi rozstać się z Lassie - pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie ucieka i przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo, który również, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać swojej psiej przyjaciółki. Chociaż tę dwójkę dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

  • 20 kwietnia o godz. 17:00 (środa) – "Małżeństwo na skróty".

Teddy, przekonany, że na wszystko ma jeszcze mnóstwo czasu, staje się mistrzem odkładania spraw na później. Do czasu. Pewnego dnia jego życie zmienia się na zawsze - dzień po ślubie z ukochaną Leanne Teddy budzi się i odkrywa, że przeniósł się w czasie o cały rok do przodu... Właśnie mają obchodzić swoją pierwszą rocznicę, co więcej – Leanne jest w zaawansowanej ciąży. Wkrótce okazuje się, że każda kolejna noc przenosi go o kolejny rok do przodu: klik – i jego córeczka ma roczek; klik - córeczka idzie do przedszkola; klik – małżeństwo zaczyna się sypać... Z pomocą najlepszego przyjaciela Teddy rozpaczliwie próbuje naprawić swoje rozpadające się życie, którego praktycznie nie miał szansy przeżyć.

  • 27 kwietnia o godz. 17:00 (środa) – "Czarna owca".

Magda i Arek to stare dobre małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym na demencję dziadkiem. Ich syn Tomek jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną Asią. W zasadzie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak... Pozornie trwała konstrukcja zaczyna się pewnego dnia rozsypywać: Magda, nauczycielka w katolickim liceum, dokonuje coming outu, Asia zrywa z narcystycznym Tomkiem, dziadek znika, a Arek, który od dawna nie może znaleźć pracy, nie ma pojęcia, jak się w tym wszystkim odnaleźć. Czy ich świat da się poskładać na nowo? A może da się poskładać lepiej?

Data: 6, 13, 20 oraz 27 kwietnia 2022 r. (środa).
Godz.: 17:00.
Miejsce: Kino za Rogiem w Bibliotece Bielany.

Zapisy pod nr tel.: 693 705 884.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).


Źródło: www.bibliotekabielany.waw.pl

Sprawdź lokalizację na mapie