null

Radosny design – kinetyczna instalacja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.05.2021 19:00 - 28.05.2021 20:00
Live na Facebooku

Ruch w sztukach wizualnych jest tak samo ważny jak kolor czy kompozycja. Stał się odrębną dziedziną sztuki obok malarstwa, rzeźby czy instalacji. Aby połączyć ruch i sztuki wizualne wystarczy poobserwować fale morskie lub działanie wiatru. My połączymy wszystkie te cechy i stworzymy kinetyczną instalację w ogrodzie.

Na specjalnie zbudowanym rusztowaniu powiesimy srebrno-złote paski, które pod wpływem wiatru będą szumieć, falować i mienić się na słońcu. Podczas warsztatów pokażemy jak można wykorzystać papierowe paski i co można z nich wyczarować aby ozdobić nasze wnętrza. 3, 2, 1…start!

Ideę tę wprowadziła Ingrid Fetell Lee (https://aestheticsofjoy.com).

Według niej wygląd otoczenia wpływa na emocje i zdrowie psychiczne.

Zapisz się na bezpłatny pakiet materiałów.

Pakiety będzie można odbierać od 10 maja.

Warsztaty poprowadzą:

Małgorzata Jagielska – magister sztuki, miłośniczka designu, malarstwa i ilustracji. Na co dzień pracuje jako edukatorka w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. W wolnych chwilach projektuje, szyje i chodzi na długie spacery ze swoimi psami.

Barbara Röhrborn– psycholożka, absolwentka podyplomowych studiów pedagogicznych i Gender Studies w IBL PAN. Od 2013 roku prowadzi warsztaty i grupy wsparcia, włączając w nie działania arteterapeutyczne. Absolwentka kursu Dom kultury jako rzeźba społeczna. Pasjonatka medytacji, ruchu, ciała i oddechu, które są zasobami, z których możemy czerpać w każdej chwili.

Projekt Radosny design w domu i ogrodzie jest dofinansowany ze środków Fundacji Orlen.

Termin: 28.05.2021 r. 
Godz.: 19:00. 

Warsztaty odbędą się w formule LIVE na FB i będą dostępne dla każdego.