null

Już w niedzielę 34. Bieg Chomiczówki i 12. Bieg o Puchar Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017r. odbędzie się 34. Bieg Chomiczówki. Towarzyszyć mu będzie 12. Bieg o Puchar Bielan. Na oba dystanse zgłosiło się ponad 2100 uczestników. Zapraszamy do dopingowania!

W tym roku w obu bielańskich biegach weźmie udział rekordowa liczba uczestników – ponad 2100 osób! Na 15 kilometrowy Bieg Chomiczówki zapisało się ponad 1550 osób,
a na 5 kilometrowy Bieg o Puchar Bielan 1000 osób. Ponad 500 osób deklaruje udział w obu biegach.

Uczestnicy krótszego biegu wystartują o godz. 10.00, a dłuższego o godz. 11.00.

Tradycyjnie trasa biegów, która posiada atest PZLA, przebiegać będzie ulicami osiedla Chomiczówka: Kwitnącą, Conrada (chodnikiem), Bogusławskiego, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Brązowniczą, Conrada (chodnikiem), Dąbrowskiej, Bajana, Renesansową, Aspekt, Pabla Nerudy.

Mieszkańców Bielan i miłośników biegów spoza dzielnicy serdecznie zapraszamy do kibicowania i zagrzewania uczestników do walki!

Jednocześnie przepraszamy za okresowe utrudnienia na trasie biegu, spowodowane zmianą organizacji ruchu. Ulice na trasie biegu zostaną wyłączone z ruchu w niedzielę w godz.
9.00 -13.30.

Bieg Chomiczówki to prestiż i tradycja - to pierwszy w roku zimowy bieg w stolicy, jeden
z najstarszych biegów w Warszawie, a nawet w Polsce. Jak co roku organizuje go Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy wraz z partnerami, którym zależy na popularyzacji biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz promowaniu zdrowego stylu życia. Do tradycji przeszła organizacja tego wydarzenia w trzecią niedzielę stycznia.

Podczas tegorocznego Biegu Chomiczówki i Biegu o Puchar Bielan, dzięki zaangażowaniu CARITAS ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ oraz sponsora, który pragnie pozostać anonimowy, biegacze będą mieli okazję wesprzeć akcję pomocy mieszkańcom oblężonego miasta Aleppo. Główną ideą projektu, który będzie realizowany podczas obu biegów, jest zaangażowanie minimum 200 uczestników, którzy zamanifestują swoje wsparcie dla tej akcji poprzez umieszczenie specjalnej naklejki na swoim numerze startowym. Jeśli warunek ten zostanie spełniony, anonimowy sponsor wpłaci na rzecz mieszkańców Aleppo 12 000 zł. Pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Więcej informacji na temat działalności Caritas Archidiecezji Warszawskiej znajdziecie na: http://warszawa.caritas.pl/; https://www.facebook.com/caritasaw/

Organizatorem 34. Biegu Chomiczówki i 12. Bieg o Puchar Bielan jest Urząd Dzielnicy Bielany, a współorganizatorami są: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka”, Zespół Szkół Nr 124 w Warszawie.

Partnerzy:Galeria Młociny, Veolia, Byś, Matexi, Polmot, (HUTA) ArcelorMittal Warszawa, SKM, Decathlon.

Patroni medialni:TVP 3 Warszawa, Maratonczyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Radio WAWA, Nasze Miasto, Nasze Bielany.

Link do strony 34. Biegu Chomiczówki:

www.biegchomiczowki.eu

Załączniki: