null

Jubileusz Mediateki START-META

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę 19 listopada br. odbył się Jubileusz Mediateki START-META. Placówkę odwiedziło ponad 400 osób, z których każda znalazła coś dla siebie. Atrakcji nie było końca.

Urodziny rozpoczął występ Teatru Kuffer, który w zabawny sposób poruszał nurtujące dzieci pytania np. „Skąd się biorą dzieci?”. Sala „Kinoffa” była wypełniona po brzegi, uśmiechniętymi i pełnymi energii dziećmi i ich równie rozbawionymi rodzicami. Dzieci miały okazję przyjść w strojach swoich ulubionych, bajkowych bohaterów i bawić się razem z aktorami.

Po przedstawieniu nastąpiła krótka część oficjalna, w której została podsumowana roczna działalność Mediateki. Gościliśmy przedstawicieli władz m.in.: Wiceprezydenta m.st. Warszawy – Włodzimierza Paszyńskiego, Burmistrza Bielan – Rafała Miastowskiego, Zastępcę Burmistrza i pomysłodawcę Mediateki START-META – Grzegorza Pietruczuka, Zastępcę Burmistrza – Marka Lipińskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Dzielnicy Bielany – Marię Mossakowska, Wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty Dzielnicy Bielany – Ryszarda Zakrzewskiego, Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji – Jarosława Bobina, Dyrektora Biblioteki Publicznej – Witolda Kona, Zastępcę Dyrektora – Annę Wielechowską oraz przedstawicieli sponsorów Mediateki: firmy ArcelorMittal – Ewę Karpińską i Multimedia Polska – Zuzannę Wolską.

W międzyczasie można było wziąć udział w turnieju gry w kręgle na konsoli WII lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju hutniczym z postacią tzw. „Hutnika”. Drukarka polaroidów przywieziona przez firmę ArcelorMittal była oblegana przez cały dzień!

Następnie rozpoczęła się loteria dla stałych czytelników Mediateki, a tuż po niej rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych przed urodzinami i odbywających się w trakcie imprezy. Nagrody ufundowane przez ArcelorMittal i Dzielnicę Bielany trafiły do rąk uradowanych zwycięzców, których prace konkursowe można podziwiać na wystawie w Mediatece START-META.

Ukoronowaniem imprezy był występ zespołu taneczno-wokalnego Viva La Musica, który zaprezentował popularne, młodzieżowe piosenki. Po występie pojawił się olbrzymi tort z fontannami zimnych ogni, który wszystkim osłodził końcówkę tego pełnego atrakcji dnia.

Mediateka