null

Jazzowe show Adama Bałdycha

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W czwartek 6.06.2013 r. w Podziemiach Kamedulskich wystąpił Adam Bałdych Quartet. Był to ostatni koncert jazzowy w Podziemiach przed wakacjami. Można powiedzieć, że cykl zakończył się prawdziwym trzęsieniem ziemi!

Młody 27-letni muzyk, który już teraz uznawany jest za najlepszego skrzypka jazzowego na świecie, dał koncert na najwyższym światowym poziomie. Najpierw zahipnotyzował publiczność lirycznymi utworami, potem kolejno potęgował napięcie, wprowadzając coraz bardziej energetyczne aranżacje. Oglądając Bałdycha na scenie, miało się wrażenie, że jego skrzypce zaraz rozpadną się w drzazgi pod naporem niezwykle ekspresyjnej gry. Adam Bałdych dał wczoraj mistrzowski popis zręcznościowy, ale również jego koledzy z Quartetu: Paweł Tomaszewski, jeden z najzdolniejszych polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia, równie utalentowany Michał Barański - kontrabasista oraz perkusista Cezary Konrad, nie zostawali w tyle.

Skrzypek skomplementował licznie zebraną publiczność, która bardzo żywo reagowała na występ oraz Podziemia Kamedulskie, jako niezwykłe miejsce z wyjątkowym klimatem, w którym chciałby jeszcze nie raz koncertować.

Pełne energii widowisko, a zarazem prawdziwa uczta muzyczna dla wielbicieli jazzu, zakończyło się długą owacją na stojąco i długimi bisami.