null

Jazz w Podziemiach Kamedulskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Podziemia Kamedulskie po raz kolejny wypełniła muzyka jazzowa. Wczoraj, 26 listopada licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać polsko-amerykańskiego zespołu – Janczarski & McCraven Quintet. Grupa w kwietniu tego roku nagrała w paryskim studiu Bop City Jazz płytę zatytułowaną „Travelling East West”. Na płycie można odnaleźć autorskie kompozycje członków zespołu.

Wczorajszy koncert był syntezą pięciu muzycznych charakterów, instrumentów i odmiennych wrażliwości. Na szczególną uwagę zasługuje gość specjalny, który zaszczycił swoją obecnością zespół, członek legendarnego chicagowskiego AACM – trębacz Rasul Siddik. Postać znana zarówno w USA, gdzie się urodził, jak i w Europie, gdzie mieszka od przeszło trzydziestu lat.

Cykl koncertów w Podziemiach Kamedulskich przy ul. Dewajtis 3, to już tradycja – trwa od 10 lat. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji tam gościć, zapraszamy już 17 grudnia.

Organizatorami cyklu są Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Agencja Koncertowa „Pianoart” oraz Podziemia Kamedulskie, którego gospodarzem jest ks. Wojciech Drozdowicz.