null

Jasełka w zaskakującej odsłonie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę 19 grudnia w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyły się niezwykłe Jasełka. Zebrana na widowni publiczność, która składała się z uczniów, rodziców i nauczycieli bielańskich szkół, spontanicznie oklaskiwała pojawiające się na scenie postacie.

W rolach głównych: Matki Boskiej i św. Józefa wystąpili sami: Zofia Gajewicz – naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany oraz zastępca burmistrza Dzielnicy – Marek Lipiński. Pozostali zastępcy burmistrza pojawili się kolejno w rolach: Kacper Pietrusiński jako jeden z Trzech Króli - Król Kacper, Piotr Rudzki w podwójnej roli jako dworzanin i chłop oraz Grzegorz Pietruczuk jak dworzanin.

Największe brawa zebrał Burmistrz Rafał Miastowski, który w roli Króla Heroda podbił serca najmłodszych. Żonę złego króla zagrała reżyserka przedstawienia - Edyta Barańczyk (SP nr 53). Na scenie zobaczyliśmy też dyrektorów szkół: SP nr 214 - Ewę Rumińską, SP nr 80 - Beatę Sinicyn, SP nr 53 - Jacka Grzybowskiego (w barwnej roli diabła Belzebuba), LO nr 39 - Pawła Gmitrzuka. Razem z dorosłymi na scenie wystąpili uczniowie z klasy 4d SP nr 53 – 11 młodych aktorów spontanicznie i bez oznak scenicznej tremy wspaniale wprowadziło publiczność w bożonarodzeniowy klimat.