Jarmark Kazimierski na Bielanach

Zapraszamy na doroczny Jarmark Kazimierski na Bielanach. Liczymy na wiosenną pogodę i słoneczne dni, a w związku z tym na Państwa obecność. Jak co roku będzie to kiermasz rękodzieła, regionalnych przysmaków i plastyki obrzędowej (np. pisanki, palmy).

30 marca, o godz. 17.00 zapraszamy na koncert „Pieśni na lirze” w wykonaniu Malwiny Paszek.
Podczas koncertu zabrzmi lira korbowa w repertuarze tradycyjnym. Pieśni z różnych regionów Polski oraz z Białorusi i Ukrainy będą stanowiły oś i punkt wyjścia. Ważnym tematem będą pieśni wielkopolskie. Malwina Paszek zagra pieśni z bliskich jej regionów: Biskupizny (płd. Wielkopolska) czy pogranicza z Kujawami (Pałuki). Utwory zostały zgromadzone przez Malwinę podczas poszukiwań i badań materiałów m.in. w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Lira korbowa to najważniejszy dla Malwiny instrument, który od wieków związanym był ze śpiewem. Pieśni zabrzmią różnych aranżacjach, w nowoczesnej stylistyce, a także w formie tradycyjnej, sama lira nie będzie pełnić tylko funkcji akompaniującej. Lirniczka wykorzystuje nowe techniki gry i sposoby artykulacji.

Data: 30-31 marca 2019 r.
Godz.: 11.00-17.00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 25 marca.