null

Jadłodzielnia na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przy wejściu do bielańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Przybyszewskiego 80/82 uruchomiono pierwszą na terenie dzielnicy jadłodzielnię. To miejsce do bezpłatnego dzielenia się żywnością, której nie jesteśmy w stanie zagospodarować.

Jadłodzielnia jest miejscem, które powinien znać każdy mieszkaniec. Nie zawsze jesteśmy w stanie zjeść wszystko, co ugotujemy, czy kupimy. A wiele osób cierpi niedostatek, dlatego, zamiast jedzenie wyrzucać, należy się nim dzielić.

Wystarczy, aby produkty były nienaruszone i nieprzeterminowane. Nie ma bowiem nic gorszego od wyrzucania żywności, podczas kiedy naszym sąsiadom jedzenia po prostu brakuje. Dlatego zachęcam do korzystania z naszej publicznej lodówki przy Przybyszewskiego – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

Dzieląc się jedzeniem pamiętajmy o kilku zasadach:

  • zostawiamy produkty spożywcze, które nie przekroczyły daty przydatności do spożycia;
  • pakujemy wszystko szczelnie i w czyste opakowania;
  • wyroby domowe powinny zawierać informacje o składzie i dacie przygotowania.

W jadłodzielni nie zostawiamy surowego mięsa, dań z surowymi jajami czy niepasteryzowanym mlekiem, produktów rozpoczętych w puszkach i słoikach oraz produktów z oznakami popsucia.

Bielańska jadłodzielnia została sfinansowana ze środków Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oraz Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.