null

INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA W PRZEDSZKOLU NR 236 "MALI ODKRYWCY"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W terminarzu uroczystości naszej placówki, nie zabrakło miejsca na spotkanie pokoleń w ramach integracji międzypokoleniowej połączonej z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Przedszkole rokrocznie organizuje spotkania z podopiecznymi Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 2, znajdującego się na warszawskich Bielanach.

Przedszkolaki zaprosiły na 4 lutego 2020 roku wyjątkowych gości ze wspomnianego Ośrodka, na specjalnie dedykowany im program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Uroczystość otworzyła dyrektor Przedszkola - Pani Katarzyna Kwiecińska, która nie kryjąc radości ze spotkania, przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia. Kolejnymi elementami tego wydarzenia były występy dzieci z wszystkich oddziałów, prezenty, wspólne tańce z zaproszonymi gośćmi i niespodzianka dla dzieci. Miłym akcentem uroczystości był słodki poczęstunek, który „wtopił się” w klimat spotkania przepełnionego oczywiście radością. Program artystyczny, a w nim ogromne zaangażowanie przedszkolaków, ich dziecięcy wdzięk i miłe słowa, znalazły duże uznanie wśród zaproszonych gości. Umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne dzieci sprawiały, że nasi goście ze wzruszeniem podziwiali małych artystów i nagradzali ich gromkimi brawami. Jak na wyjątkowe spotkanie przystało, nie zabrakło prezentów własnoręcznie przygotowanych przez dzieci. Wszystko to sprawiło, że nieskrywane łzy wzruszenia gościły w spojrzeniach Seniorów. W trakcie uroczystości miłą niespodzianką, a zarazem atrakcją dla przedszkolaków było czytanie literatury dziecięcej, recytowanie wierszy i śpiewanie piosenek przez zaproszonych gości. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze wszystkich uczestników spotkania sprzyjały integracji pokoleń oraz wspólnym i radosnym tańcom przy muzyce. Wizyta Seniorów stworzyła niecodzienny klimat, była magicznym czasem - uczącym tolerancji, szacunku i życzliwości do osób starszych. Spotkanie pokoleń było wartością nie do przecenienia dla „starszych i młodszych”, dostarczyło wielu emocji i wzruszeń oraz pozostawiło miłe wspomnienia.

Reasumując, spotkanie niosło ze sobą walory edukacyjne, dostarczyło obopólnych korzyści, było okazją do integracji międzypokoleniowej, stworzyło warunki do kontaktów ze społecznością lokalną - przyniosło zatem szeroki wachlarz korzyści.

Opracowanie:
Katarzyna Kwiecińska - dyrektor, Anna Trzpioła - nauczyciel – Przedszkole nr 236  


 

Zobacz galerię (9 zdjęć)