null

India Czajkowska – COSMOSPIR – wernisaż i koncert

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mediateka START-META zaprasza 4 kwietnia (czwartek) od godz. 17:30 na wernisaż wystawy Indii Czajkowskiej COSMOSPIR oraz koncert tria WARSAW TABLET DUO. WSTĘP WOLNY!

WARSAW TABLET DUO & India
Edward Sielicki – elektronika
Andrzej Rejman – elektronika, piano elektryczne
India Czajkowska – śpiew, flet, teksty

Trio powstało około rok temu kiedy to elektroniczny duet znakomitych muzyków i kompozytorów zaprosił do współpracy wokalistkę a również kompozytorkę Indię Czajkowską.
Eksperymentalne przestrzenie połączone z przetworzonym głosem, oraz poetyckimi tekstami Indii były już kilkakrotnie prezentowane w Warszawie, m.in. na wernisażach malarskich i fotograficznych. Ich kompozycje to klimaty z pogranicza muzyki alternatywnej, eksperymentalnej i filmowej, te ostatnią zresztą tworzą od lat zarówno India jak i Andrzej Rejman. Edward Sielicki zaś znany jest ze swych utworów kameralnych i symfonicznych oraz jako profesor AMFC. Niewątpliwie za muzyką Warsaw Tablet Duo& India kryją się więc zróżnicowane doświadczenia oraz style muzyczne, które w efekcie tworzą bogatą w odcienie syntezę trzech wyobraźni.

India Czajkowska jest absolwentką Liceum Muzycznego w Łodzi i Wydziału Filozofii (UW)

Początkowo interesował ją głównie rysunek, portrety i techniki mieszane, studium postaci z natury. Nieco później zajęła się malarstwem olejnym, pracując przez jakiś czas pod kierunkiem Aleksandra Turka. Technika olejna stała się po roku eksperymentowania jej ulubioną techniką w dziedzinie sztuk plastycznych.

W pierwszym etapie interesowały ja głównie oniryczne, surrealistyczne wizje. Kilka lat temu bardziej skupiła się na prostszej, figuratywnej tematyce i małych formach, w których dominującym środkiem wyrazu stał się kolor (m.in. cyklu obrazów Skrawki. Ultramaryna)

W ciągu ostatnich 2 lat zaczęła pracować w nieco innym kierunku, bliższym ideom abstrakcyjnym jednak nadal pozostała przy technice olejnej.
Rok temu zaprezentowała „Pomiędzy tu i teraz” w galerii To Się Wytnie (Warszawa).

Obecnie zaś zaprezentuje cykl malarski Cosmospir, który powstał w ciagu ostatnich 30 miesięcy powiązany tematycznie z jej płytą solową Cosmospir.

India zawodowo działa także a może przede wszystkim jako muzyk i kompozytor.

W roku 2008 nagrała solowy album COSMOSPIR (Hic Sunt Leones z Mediolanu).Porusza się głównie na pograniczu muzyki eksperymentalnej, alternatywnej i free jazzowej.

Od lat tworzy muzykę filmową i teatralną. Jej muzyka do filmu fabularnego La Scultura, włoskiego reżysera John'a Mauro Capece została dwukrotnie nagrodzona na festiwalach filmowych jako Best Soundtrack: Depth Of Field IFF Competition (USA) oraz Salento International Film Festival (Włochy)

Współpracowała m.in. z włoskim reżyserem Mauro John Capece, Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem, praskim teatrem Wytwórnia i teatrem Limen (butoh). Komponuje na składy kameralne jak i porusza się w przestrzeniach z użyciem elektroniki i niekonwencjonalnie potraktowanego głosu.

Występuje na scenie muzycznej jako wokalistka i pianistka współtworząc różne projekty m.in.: Artrance, Mermago, Tańce Snu, Ensemble Elektra, Lost Fractals, Meru, Secretia,.

Jest także autorką i producentką muzycznych video-art i klipów stworzonych do napisanej przez nią muzyki - m.in. Summum (do płyty Cosmospir), video EXTREME (album Borderline) – nagrodzony na festiwalu New York IFIF (2018) oraz BEING -nagroda Best Of The Month na Aphrodite Film Festival (Nowy York 2018) Działa również w przedsięwzięciach performerskich, multimedialnych oraz spektaklach tańca.

Więcej: www.indiaczajkowska.com
Facebook – Malarstwo: https://www.facebook.com/India-Czajkowska-malarstwo-OIL-Painting-1984585348531409/

Załączniki: