null

Inauguracja Bielańskiej Akademii Umiejętności

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wraz z pierwszym dniem marca rozpoczęła się druga edycja Bielańskiej Akademii Umiejętności. To cykl spotkań z wybitnymi przedstawicielami świata sztuki, rozwoju osobistego i biznesu.

W zeszłorocznej edycji, gośćmi Akademii byli m.in.: Maria Sadowska, Jacek Santorski, Małgorzata Marczewska oraz Wojciech Staroń Tegoroczny cykl otwiera tematyka poświęcona – mężczyznom. Pierwszym gościem był dr Andrzej Depko, seksuolog i neurolog, autor m.in. książki pt. „Chuć”, szerszemu gronu odbiorców znany z audycji radiowych, poświęconych seksualności, które współprowadził z Ewą Wanat. Inauguracji dokonali: zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany Magdalena Lerczak oraz radni: Ilona Popławska i Daniel Pieniek. Spotkanie poprowadziła reżyserka teatralna, animatorka kultur Joanna Grabowiecka.

Celem całego projektu jest zainspirowanie mieszkańców Bielan do aktywnego udziału w życiu kulturalnym oraz liderów środowiska lokalnego do inicjowania i współtworzenia tego typu działań w przyszłości, a co za tym idzie do rozwoju i podniesienia jakości życia w naszej dzielnicy.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 marca Gościem będzie Łukasz Supergan, który w 2004 r. samotnie przemierzył Karpaty. Od tamtej pory przeszedł m.in. Wysokogórski Szklak Pirenejów, zrobił samotny trawers Islandii, trawers masywu Mont Blanc i Izraelski Szlak Narodowy. Aktualnie jest w drodze, wędruje tzw. Szlakiem Abrahama, który prowadzi przez Terytoria Palestyńskie. Proszę być jednak spokojnym – na nasze spotkanie wróci na pewno! Na swoim koncie ma książki podróżnicze pod tytułem: „Pustka wielkich cisz”; oraz „Pieszo do irańskich nomadów”

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Twórców "Cztery wymiary to dla nas za mało", a organizatorem Urząd Dzielnicy Bielany.

Data: 15 marca 2018 r.
Godz.: 19.00.
Miejsce: sala widowiska bielańskiego Ratusza, ul. S. Żeromskiego 29 (wejście od Jarzębskiego).
WSTĘP WOLNY!

Jednocześnie zapraszamy na cykl spotkań i warsztatów dla mężczyzn pn. „NieDzielny Mężczyzna”, który realizowany będzie również w marcu. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiać będziemy o męskości i dzielności we współczesnym świecie z perspektywy ojca, partnera, kochanka, pasjonata i podróżnika.

Zapisy na http://www.akademiaumiejetnosci.czterywymiary.org/niedzielnymezczyzna/

Zobacz galerię (5 zdjęć)