null

Impromazurki nad Stawami Brustmana

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Za nami wyjątkowy recital fortepianowy Artura Dutkiewicza. 11 sierpnia nad Stawami Brustmana, w największej na Bielanach „sali koncertowej” pod gołym niebem, wybrzmiała muzyka. Publiczność wysłuchała autorskich kompozycji mazurków Artura Dutkiewicza. Była to mieszanka jazzu z polską muzyką ludową i klasyczną. Dodatkowo pianista zagrał utwory Ignacego Jana Paderewskiego w jazzowych interpretacjach na fortepian.

Wydarzenie zainaugurowali burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina, wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk, radna Joanna Radziejewska, dyrektor Bielańskiego Ośrodka Kultury Jarosław Bobin oraz przewodniczący rady samorządu osiedla Wawrzyszew Zygmunt Morawski.   

Sam artysta to wybitny pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine). Koncertował w ponad 60 krajach świata. Pochodzi z Pińczowa. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 1982 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji. Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, „Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”. Finalista Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie.

Wydarzenie było zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
 

Zobacz galerię (17 zdjęć)