null

III Warszawska Giełda Programów Edukacji Kulturalnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek 7 grudnia w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala III Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej. Spośród wszystkich zgłoszeń do tegorocznej edycji zespół Koordynatorów Dzielnicowych WPEK zakwalifikował 24 projekty do dalszego postępowania konkursowego. Wśród nich znalazły się trzy projekty z Dzielnicy Bielany: w kategorii szkoły podstawowe - Szkoła Podstawowa nr 133 im. S. Czarnieckiego, ul. Fontany 3, Nieformalna Grupa Teatralna 3D z projektem: "2+8+2=13. Na dobry początek"; w kategorii przedszkola - Przedszkole nr 334 im. Jasia i Małgosi, ul. Przy Agorze 12, "Ze Sztuką Za Pan Brat" oraz w kategorii instytucje kultury - Biblioteka Publiczna im. S.Staszica w Dzielnicy Bielany z projektem "Wyzwól dobrą energię".

Wyróżnienie w Konkursie m.st. Warszawy na najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej w 2011 roku otrzymała Nieformalna Grupa Teatralna 3D, w skład której wchodzą uczniowie i rodzice z bielańskiej Szkoły Podstawowej Nr 133, za projekt (przedstawienie) pt. "2+8+2=13. Na dobry początek". Reżyserem przedstawienia był Sławomir Łonisk, tata jednego z uczniów szkoły. Opiekunem grupy p. Dorota Matuszczak, wychowawczyni klasy.

Nagrodę z rąk p. Wandy Górskiej, Pełnomocnik Prezydent m.st.Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej, odebrała p. Małgorzata Szerszeń, dyrektor SP 133 oraz Sławomir Łonisk.

Serdecznie gratulujemy!