null

III Igrzyska Przedszkolaków w Zespole Szkół nr 124 przy Conrada

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.11.2016 w Gimnazjum nr 73 w Zespole Szkół nr  124 już po raz trzeci odbyły się igrzyska dla przedszkolaków z Chomiczówki. W zmaganiach sportowych udział wzięły cztery przedszkola: nr 328, nr 327 , nr 340 i  nr 422.

Kolorowe przyjęcie dzieci

Po przybyciu do szkoły goście otrzymali w prezencie kolorowe chusty i zajęli swoje miejsca na sali gimnastycznej. Każde przedszkole miało inny kolor chusty, więc szybko duża sala wypełniła się barwnymi plamami. Imprezę rozpoczął występ chóru, a zebranych powitała ciepłymi słowami zastępca dyrektora Agnieszka Kowalska.  Już wtedy widać było, że dzieci są zadowolone, a to był dopiero początek …  

Taniec dla rozluźnienia atmosfery

Aby przedszkolaki  poczuły się swobodniej w naszej szkole, nauczycielka wychowania fizycznego zatańczyła  z nimi do rytmu „Czekoladowej piosenki”. Młodzi uczestnicy igrzysk chętnie naśladowali jej ruchy, dobrze się przy tym bawiąc. Pani Sandra przyznała później, że  początkowo denerwowała się, czy wszystko dobrze wypadnie, ale zdenerwowanie szybko umknęło i było po prostu przyjemnie.

3,2,1… Start! Konkurencje i rywalizacja

Dwunastu przedstawicieli z każdego przedszkola zajęło miejsca i rozpoczął się wyścig. Na początku - slalom między pachołkami, a następnie inne konkurencje. W przerwach między rywalizacją odbywały się konkursy-niespodzianki, za które dzieci dostawały drobne upominki. Było też wspólne śpiewanie piosenek i występy uczniów. „Jesteśmy tu już trzeci raz.  Wszystkie dzieci chętnie biorą udział w tym wydarzeniu. Jest to dla nich na pewno wyzwanie” –powiedziała  pani Agnieszka Majewska z Przedszkola nr 327.

Wszyscy zadowoleni

Na koniec igrzysk przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, której się nauczyły podczas imprezy. Antek, z Przedszkola nr 422, spytany przez nas, czy podoba mu się tutaj, stwierdził bez wahania: „Podoba mi się”.

  Po zakończonych zawodach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Wszystkie dzieci  bardzo dobrze się spisały. Pani Bożena Walo- główny specjalista Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Dzielnicy Bielany  i zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 124, pani Agnieszka Kowalska wręczały dyplomy i statuetki przedszkolakom. Pedagog z ZS nr 124, pani Jolanta Kaczmarzyk-Reinholz,  zapytana o opinię na temat imprezy dla przedszkolaków, powiedziała: „Atrakcje są cudne i bardzo potrzebne. Widać, że to dobra zabawa dla dzieci, a przy okazji, propagowanie zdrowego stylu życia”.  A pani Joanna  Iwańczuk z Przedszkola nr 340 dodała: „Bardzo nam się tu podoba. Dzieci są zadowolone, świetna organizacja. Dobrze się nami zaopiekowano.”

Wychodzące ze szkoły przedszkolaki zapytałyśmy jeszcze, czy chciałyby ponownie tu przyjść  i powtórzyć igrzyska. Zgodnie odpowiedziały: „Taak!”.

 

Oliwia Cegiełka, Kinga Pełka
z kl. IIId Gimnazjum nr 73

Zobacz galerię (10 zdjęć)