null

III Biesiada Samorządowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

II Biesiada Samorządowa została zorganizowana z okazji XII rocznicy Odrodzenia Samorządu Terytorialnego w Polsce i z okazji ustanowienia przez Sejm RP 27 Maja - Dniem Samorządu Terytorialnego. Patronat honorowy nad imprezą objął Krzysztof Janik - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

III Biesiadę rozpoczęły warsztaty: Samorząd, media, promocja, które stały się okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami w dziedzinie promocji i poznania zasad public relations.

W drugim dniu samorządy mogły zaprezentować swoje osiągnięcia na stoiskach ustawionych na kutnowskim placu Piłsudskiego.

Ostatniego dnia najwytrwalsi mogli zapoznać się z zasadami gry w baseball na obiektach Europejskiego Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballowej. W Biesiadzie Samorządowej uczestniczyła Gmina Warszawa Bielany z przedstawicielami Biura Rozwoju i Promocji Urzędu Gminy Warszawa Bielany. Do Kutna pojechały także dwie grupy młodzieży bielańskiej: Kapela Vistula pod kierownictwem Jerzego Budnego oraz Uczniowski Klub Sportowy Taebaek Bielany z trenerem Tomaszem Pyciarzem, gdzie zaprezentowały się na estradzie ustawionej na rynku w Kutnie.

Podczas Biesiady prezentowano na scenie najróżniejsze sposoby promocji lokalnych atutów. III Biesiada Samorządowa została zorganizowana wspólnie przez Fundację "Dobro Lokalne", Urząd Miejski w Kutnie oraz Starostwo Powiatowe.