null

Harcerki w Przedszkolu nr 308 "Krasnala Hałabały"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W czwartek 24 stycznia grupę Skrzatów w naszym przedszkolu odwiedziły harcerki z zastępu „Sowy”, które w bardzo przystępny sposób przedstawiły dzieciom ideę harcerstwa, opowiedziały o harcerskich tradycjach, a także omówiły elementy swojego ubioru.

Jednak głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych. Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Wszystkie zasady zostały omówione w bardzo ciekawy sposób na podstawie opowiadania „Basia i narty” Były również wspólne zabawy, a na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, aby utrwalić poznane zasady bezpieczeństwa.
Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości. Dziękujemy za miło spędzony czas i życzymy dużo sukcesów.
Być może nasi wychowankowie w przyszłości wstąpią w progi harcerstwa? Czuwaj!

    Beata Urbańska

Zobacz galerię (4 zdjęć)