null

Grudzień w P 340 "Kasztanowego Ludka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Grudzień to magiczny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Tak też było w Przedszkolu nr 340. 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego wizytę przedszkolaki czekały niecierpliwie. Był to Mikołaj. Spotkanie z gościem minęło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze, a każde dziecko otrzymało od Mikołaja drobny upominek.

4 grudnia w Przedszkolu "Kasztanowego Ludka" zjawili się niecodzienni goście. Pan Burmistrz Grzegorz Pietruczuk wraz z pracownikami Urzędu Dzielnicy Bielany odwiedzili przedszkolaków w ich grupach. Nie zabrakło wspólnego zwiedzania przedszkola, części artystycznej, w którą zaangażowani byli nie tylko wychowankowie, ale i goście, a także świątecznych prezentów dla każdej z grup. Wspólnie z Włodarzami rozpoczęliśmy pisanie historii naszego przedszkola na nowo!

Istotnym wydarzeniem w Przedszkolu 340 był również poranek edukacyjny z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowany przez dzieci z grupy "pomarańczowej". Przedszkolaki przygotowały przedstawienie pod tytułem "Opowieść wigilijna". Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Mirowska, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

W grudniu dwie najstarsze grupy z Przedszkola 340 wybrały się na "Słodkie kolędowanie". Dzieci dostały zaproszenie do udziału w kolędowaniu z Polskiego Radia Dzieciom, z którym nasze przedszkole współpracuje od kilku lat. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość obejrzenia magicznych sztuczek wykonanych przez iluzjonistę oraz wspólnie śpiewały kolędy. Na tym nie koniec, atrakcji było wiele: nie zabrakło zdjęć z Mikołajem oraz robienia i zdobienia pierniczków. To był magiczny czas czekających nas w tym roku Świąt.

W grudniu, w "Kasztanowym Ludku" odbyły się również  ostatnie już zajęcia sportowe w ramach "Dziecięcej Akademii Sportu". Na zajęciach dzieci świetnie bawiły się z wykorzystaniem piłek i różnych torów przeszkód.  Miały także możliwość wypróbowania swoich sił w różnych konkurencjach. Mamy nadzieje że jeszcze będziemy mogli uczestniczyć w takich zajęciach - przecież ruch to zdrowie!

 Opracowała: Sylwia Orłowska


 

Zobacz galerię (14 zdjęć)