null

Grudzień w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na początku grudnia, kiedy za oknem spadł pierwszy śnieg, wszystkie kasztanowe ludki rozpoczęły przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z Paniami ubrały choinkę, powiesiły na niej lampki, bombki, łańcuch oraz gwiazdę, a także ustroiły całą salę zimowo-świątecznymi dekoracjami. Od tego dnia wszystkie dzieci zaczęły z niecierpliwością wyczekiwać na przyjście upragnionego gościa.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie. Zawitał również i do naszego Przedszkola nr 340. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną było to jednak nietypowe spotkanie on-line. Mimo takiej formy dzieci były bardzo podekscytowane rozmową z ukochanym gościem. Opowiadały o swoich wymarzonych prezentach, dzieliły się swoją wiedzą na temat zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz miały okazję zadać Mikołajowi pytania na interesujące je kwestie związane chociażby ze sposobem rozwożenia i umieszczania w domach prezentów dla dzieci. Oczekiwana przez cały rok wizyta  świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła przedszkolakom wiele radości. Nie zabrakło również podarków dla naszych dzieci, które w niezwykły sposób pojawiły się pod przedszkolną choinką.

Tradycją w Przedszkolu nr 340 są warsztaty świąteczne. W tym roku, podczas takich zajęć  przedszkolaki wykonały upominki dla swoich bliskich. Jedne grupy dekorowały drewniane bombki i renifery, inne lepiły ozdoby z masy solnej, tworzyły lampiony z wykorzystaniem słoików, a jeszcze inne po raz pierwszy miały okazję tworzyć świąteczne cudeńka z masy porcelanowej. Dzieci z pełnym zaangażowaniem  przystąpiły do zaproponowanych im zadań, a efekty ich pracy zadziwiły zarówno dorosłych jak i małych artystów.

Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe, przygotowane przez kasztanowe ludki, ze względu na epidemię przybrało również nietypowy charakter. Na nasze grupowe uroczystości nie mogliśmy zaprosić naszych bliskich,  w związku z czym nagraliśmy przedstawienia i wysłaliśmy je wszystkim rodzicom, tak by razem z nami mogli cieszyć się owocami tego przedsięwzięcia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role i ukazali magię Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, a także bożonarodzeniowe dekoracje sali. Mamy nadzieję, że we wszystkich domach naszych przedszkolaków przedstawienia wywołały morze wzruszeń.

W miesiącu grudniu, odbyły się już ostatnie zajęcia sportowe w ramach projektu "Dziecięca Akademia Sportu", w którym uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 340. Projekt obejmował zarówno zajęcia organizowane na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jak i w naszej placówce. Podczas jego zakończenia nastąpiło wręczenie upominków za aktywny udział dzieci w poznawaniu różnych dyscyplin sportowych, takich jak szermierka, judo, zapasy, taekwondo, rugby czy piłka ręczna.  Zajęcia sportowe tak lubiane przez naszych przedszkolaków były doskonałą okazją do kształtowania nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

Opracowała : Magdalena Gałązka

gr_niebieska_awf_1.jpg
Zobacz galerię (23 zdjęć)
gr_niebieska_awf_4.jpg
gr_niebieska_awf_5.jpg
gr_niebieska_jaselka_4.jpg
gr_niebieska_mikolaj_1.jpg
jaselka_5.jpg
jaselka_1.jpg
jaselka_3.jpg
jeselka_4.jpg
spotkanie_z_mikolajem_3_1.jpg
spotkanie_z_mikolajem_4_1.jpg
spotkanie_z_mikolajem.jpg
ubieramy_choinke_1.jpg
ubieramy_choinke_4.jpg
ubieramy_choinke.jpg
ubieramy_choinke_3.jpg
ubieramy_choinke_2_1.jpg
warsztaty_swiateczne_1.jpg
warsztaty_swiateczne_3.jpg
warsztaty_swiateczne_3_1.jpg
warsztaty_swiateczne_4.jpg
warsztaty_swiateczne.jpg
warsztaty_swiateczne_1_1.jpg