null

Grudzień w "Kasztanowym Ludku"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na początku grudnia, kiedy za oknem spadł pierwszy śnieg, wszystkie kasztanowe ludki rozpoczęły przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z Paniami ubrały choinkę, powiesiły na niej lampki, bombki, łańcuch oraz gwiazdę, a także ustroiły całą salę zimowo-świątecznymi dekoracjami. Od tego dnia wszystkie dzieci zaczęły z niecierpliwością wyczekiwać na przyjście upragnionego gościa. 
 
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie. Zawitał również i do naszego Przedszkola Nr 340. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną było to jednak nietypowe spotkanie on-line. Mimo takiej formy dzieci były bardzo podekscytowane rozmową z ukochanym gościem. Opowiadały o swoich wymarzonych prezentach, dzieliły się swoją wiedzą na temat zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz miały okazję zadać Mikołajowi pytania na interesujące je kwestie, związane chociażby ze sposobem rozwożenia i umieszczania w domach prezentów dla dzieci. Oczekiwana przez cały rok wizyta  Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła przedszkolakom wiele radości. Nie zabrakło również podarków dla naszych dzieci, które w niezwykły sposób pojawiły się pod przedszkolną choinką. 
 
Tradycją w Przedszkolu Nr 340 są warsztaty świąteczne. W tym roku, podczas takich zajęć  przedszkolaki wykonały upominki dla swoich bliskich. Jedne grupy dekorowały drewniane bombki i renifery, inne lepiły ozdoby z masy solnej, tworzyły lampiony z wykorzystaniem słoików, a jeszcze inne po raz pierwszy miały okazję tworzyć świąteczne cudeńka z masy porcelanowej. Dzieci z pełnym zaangażowaniem  przystąpiły do zaproponowanych im zadań, a efekty ich pracy zadziwiły zarówno dorosłych, jak i małych artystów.
 
Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe, przygotowane przez kasztanowe ludki, ze względu na epidemię przybrało również nietypowy charakter. Na nasze grupowe uroczystości nie mogliśmy zaprosić naszych bliskich,  w związku z czym nagraliśmy przedstawienia i wysłaliśmy je wszystkim rodzicom, tak by razem z nami mogli cieszyć się owocami tego przedsięwzięcia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role i ukazali magię Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, a także bożonarodzeniowe dekoracje sali. Mamy nadzieję, że we wszystkich domach naszych przedszkolaków przedstawienia wywołały morze wzruszeń.
 
W miesiącu grudniu odbyły się już ostatnie zajęcia sportowe w ramach projektu "Dziecięca Akademia Sportu", w którym uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 340. Projekt obejmował zarówno zajęcia organizowane na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jak i w naszej placówce. Podczas jego zakończenia nastąpiło wręczenie upominków za aktywny udział dzieci w poznawaniu różnych dyscyplin sportowych, takich jak szermierka, judo, zapasy, taekwondo, rugby czy piłka ręczna. Zajęcia sportowe, tak lubiane przez naszych przedszkolaków, były doskonałą okazją do kształtowania nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego.
 
Opracowała: Magdalena Gałązka
01_1.jpg
Zobacz galerię (25 zdjęć)
02_1.jpg
03_1.jpg
04_1.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10_11.jpg
11_10.jpg
12_7.jpg
13_6.jpg
14_5.jpg
15_4.jpg
16_5.jpg
17_3.jpg
18_3.jpg
19_4.jpg
20_3.jpg
21_1.jpg
22_1.jpg
23_1.jpg
24_1.jpg
25_1.jpg