null

Grające Podwórka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.07.2021 - 28.08.2021
Różne lokalizacje

Grające Podwórka to cykl letnich koncertów w przestrzeni bielańskich podwórek. Przyjeżdżamy z muzyką pod Wasze okna. Przed koncertami zaprosimy mieszkańców Bielan do wzięcia udziału w działaniach animacyjnych. Zachęcimy do spojrzenia na podwórka z innej perspektywy, zatrzymania się na chwilę w biegu codziennych spraw, do poznania nowego sąsiada, czy sąsiadki i… wspólnie przygotujemy się do koncertu!


25 czerwca (piątek) - godz. 19.00 - Grające Podwórka - Hańba!

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30. Wspierają ich w tym poeci - Tuwim, Broniewski, Szenwald, Szlengel, oraz podwórkowe instrumentarium takie jak bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet. W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki za „muzyczno-literacko-polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.

Lokalizacja: skwer między budynkami Przy Agorze 8 i Przy Agorze 10.


4 lipca (niedziela) - godz. 18.00 - Stylowa Orkiestra Taneczna

Specjalnością Orkiestry są najpiękniejsze melodie z lat 20. i 30. XX wieku oraz polskie szlagiery filmowe z okresu międzywojennego. Dzięki instrumentarium: klarnet, trąbka, akordeon, perkusja, kontrabas wraz z charakterystycznym wokalem oraz dopracowanym aranżacjom muzykom udaje się wyeksponować to, co najlepszego w kompozycjach z czasów międzywojennych, jednocześnie porywając do tańca i zachęcając do wsłuchania się w treść prezentowanych piosenek.

Lokalizacja: skwer między budynkami przy ul. Starej Baśni 9/10.


10 lipca (sobota) - godz. 18.00 - Hora

Klezmersko - bałkański kwartet akustyczny: klarnet, akordeon, skrzypce i kontrabas. Główną ich pasją, jest tradycyjna muzyka żydowska. Podczas koncertu zaprezentują klezmerską muzykę z całej Europy, a zwłaszcza z Polski, Węgier, Rumunii, Niemiec i krajów bałkańskich.

Lokalizacja: ul. Skalbmierska 5 (okolice Urzędu Skarbowego Warszawa-Bielany).


21 sierpnia (sobota) - godz. 18.00 - Ciepłe Popołudnie

Muzycy grają i śpiewają z tęsknoty za tekstami retro lecz starają się przy tym łączyć tradycję z nowoczesnością - taką jak looper czy brzmienia syntetyczne.

Refleksje o miłości, klimat zadymionej kawiarni lat 40, czyli ciepłe popołudnie w stylu retro w podwórkowej sąsiedzkiej aurze. 

Lokalizacja: Osiedle Ruda skwer przed budynkiem przy ul. Klaudyny 32.


28 sierpnia (sobota) - godz. 18.00 - CzessBand

Warszawska kapela, grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Muzycy starają się przypomnieć, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech.

CzessBand nie zapomina też, że muzyka ulicy to w dużej mierze muzyka taneczna i rzadko podczas koncertów zdarza się, by nikt z publiczności nie tańczył. Koncerty zawsze są żywiołowe, nie nużą słuchaczy, a dzieci, dorośli i osoby starsze bawią się równie dobrze.

Lokalizacja: skwer na boisku do koszykówki na tyłach budynku Bogusławskiego 20

Załączniki: