null

Grające podwórka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Grające Podwórka to cykl letnich koncertów w przestrzeni bielańskich podwórek. Przyjeżdżamy z muzyką pod Wasze okna. Przed koncertami zapraszamy mieszkańców Bielan do wzięcia udziału w działaniach animacyjnych. Zachęcimy do spojrzenia na podwórka z innej perspektywy, zatrzymania się na chwilę w biegu codziennych spraw, do poznania nowego sąsiada, czy sąsiadki i… wspólnie przygotujemy się do koncertu!

REPERTUAR:

Kapela Towarzyska
Data: 21 sierpnia (piątek).
Godz. 18.00. 

Lokalizacja: Osiedle Ruda skwer przed budynkiem przy ul. Klaudyny 32.

Żywiołowy skład młodych animatorów kultury, którzy swą pasją do żywej muzyki dzielą się grając tradycyjne melodie taneczne zebrane z różnych stron Polski. Zespół zaprosi do zabawy „wszystkich tych, którzy tęsknią za czasami, gdy bawiono się do białego rana, aż cholewki z butów spadały”.
Repertuar Kapeli Towarzyskiej to starodawne oberki, mazurki, polki, tanga, fokstroty, walczyki i autorskie ballady. Nie zabraknie dawnych zabaw, które porwą do wspólnego tańca nawet tych najbardziej wstydliwych.

***

Tomasz Krzemiński solo
22 sierpnia (sobota).
Godz. 17.00.
Lokalizacja: ul. Skalbmierska 5 (okolice Urzędu Skarbowego Warszawa-Bielany).


Niegdyś basista alternatywnych zespołów, dziś solista, śpiewający kontrabasista, muzyk w Teatrze Ochoty. Z charakterystycznym pazurem interpretuje kultowe, znane i lubiane piosenki takie jak choćby Pierwszy siwy włos czy Ballada o Tolku Bananie.

***

Suweniry
Data: 28 sierpnia (piątek). 
Godz. 18.00.
Lokalizacja: skwer między budynkami przy ul. Starej Baśni 9/10.

Repertuar to same hity od dwudziestolecia międzywojennego aż do lat 80-tych, – czyli zabawa w rytmie największych przebojów retro! Zespół tworzą potańcówkowi weterani, miłośnicy improwizowanych zabaw podwórkowych. Wspólne tańce gwarantowane! 

***

Tęgie Chłopy
Data: 29 sierpnia (sobota).
Godz. 17.00.
Lokalizacja: skwer między budynkami Przy Agorze 8 i Przy Agorze 10.

Kapela Tęgie Chłopy repertuarem i instrumentarium nawiązuje do kapel ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy. Zespół chce grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się ponoć zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. Regularnie gra do tańca podczas zabaw tanecznych i festiwali muzyki tradycyjnej i współczesnej w całej Polsce i za granicą. Tęgie Chłopy wydały dotychczas dwie płyty: Dansing i Wesele.

Załączniki: