null

Gra miejska dla wytrawnych szpiegów… - Bitwa Warszawska 1920

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.08.2021 14:00 - 15.08.2021 18:00
Stare Bielany
Konna armia żołnierzy polskich z czasów drugiej wojny światowej

Zapraszamy na drugą edycję gry miejskiej - Bitwa Warszawska 1920. Gra przeniesie nas do czasów sprzed ponad 100 lat w klimatycznym otoczeniu Starych Bielan.

Zasady gry:

Gracze wcielają się w zwiadowców polskiej armii, którzy przejęli rosyjską radiostację i dzięki niej mogą przechwytywać rozkazy, wydawane przez wroga. Misją graczy jest przechwycenie właściwych rozkazów i uzupełnienie mapy strategicznej, prezentującej ruchy wojsk podczas Bitwy Warszawskiej.

Gracze rejestrują się do gry wypełniając formularz zgłoszeniowy w punkcie startowym przy Urzędzie Dzielnicy Bielany. Tam też pobierają otrzymują kartę gry z mapą strategiczną Bitwy Warszawskiej oraz mapą terenu gry, a także kredki w kilku kolorach. Zespoły rozpoczynają grę co pół godziny w przedziale 14.00-17.00. Uczestniczą w grze w zespołach rodzinnych. 

Zespół otwiera kopertę i czyta umieszczony w niej rozkaz. Na podstawie jego treści (charakterystyczne słowa, szumy, niezrozumiałe wyrazy) zespół decyduje czy przychwycił rozkaz z właściwej częstotliwości. Po podjęciu decyzji zespół wypełnia mapę strategiczną zgodnie z poleceniem - koloruje strzałki na mapie na właściwy kolor, łączy wskazane punkty itp. Zespół porusza się po terenie gry, odwiedza punkty w dowolnej kolejności, przechwytuje rozkazy i wypełnia mapę.

Gra dla zespołu kończy się po upływie 90 minut lub w momencie stworzenia mapy strategicznej. Zespół, który uzupełnił mapę udaje się do punktu startowego, w którym może odebrać pamiątkową nagrodę.

Data: 15.08.2021 r. (niedziela).
Godz.: 14.00-18.00.
Start / koniec: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).