null

Głosowanie na Budżet Partycypacyjny 2017 rozpoczęte

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego na 2017r. Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na jeden lub kilka projektów, które jego zdaniem są najlepsze, bądź najpilniej potrzebne. Głosowanie potrwa do 24 czerwca. Wszystkich mieszkańców Bielan gorąco zachęcamy do głosowania na projekty zgłoszone w naszej dzielnicy!

Proces realizacji Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok w Warszawie osiągnął moment rozstrzygający. Nadszedł czas głosowania. Trwać ono będzie 11 dni - od 14 do 24 czerwca br. W III edycji Budżetu Partycypacyjnego nasza dzielnica została podzielona na osiem obszarów lokalnych oraz poziom ogólnodzielnicowy. Mieszkańcy mogą oddać swój głos na projekt lub projekty w jednym, wybranym obszarze lokalnym oraz na poziomie ogólnodzielnicowym. Koszt realizacji wybranych projektów nie może przekraczać całkowitej dostępnej kwoty przeznaczonej na dany obszar.

Wybór ułatwi lista projektów dostępna na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Pod tym adresem można też zagłosować. Oczywiście możliwa jest także tradycyjna forma głosowania - na karcie papierowej, którą będzie można po wypełnieniu wrzucić do urny m.in. w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przy ul. Żeromskiego 29, a także w 7 innych punktach w naszej dzielnicy.

Już po raz trzeci mieszkańcy będą współdecydować na co ma zostać wydany budżet dzielnicy Bielany. W tym roku mamy do rozdysponowania aż 7 527 000 zł. To ponad dwa razy więcej niż w roku 2016 i prawie pięć razy więcej niż w roku 2015. Do głosowania skierowanych zostało 135 pozytywnie zweryfikowanych projektów.

Budżet Partycypacyjny to budżet obywatelski! Gorąco zachęcamy do licznego udziału w głosowaniu na projekty złożone w naszej dzielnicy. Mamy szansę wybrać najlepsze z nich, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Bielan!
 

Uwaga: Mieszkańcy Dzielnicy Bielany (jak również całej Warszawy!) mogą głosować na projekty bielańskie - w dowolnym miejscu, wybranym przez siebie spośród poniżej wymienionych. Oczywiście zachęcamy także do głosowania przez internet.