null

Gala finałowa "Miejsce Przyjazne Bielańskim Seniorom"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miejsca Przyjazne Bielańskim Seniorom zostały wybrane! W środę, 30 listopada, w sali widowiskowej bielańskiego Ratusza odbyła się gala, podczas której zostały uhonorowane miejsca, w których potrzeby osób starszych traktowane są z szacunkiem, zrozumieniem i życzliwością. Pomysłodawcą tej nowej inicjatywy była Rada Seniorów Dzielnicy Bielany z przewodniczącą Krystyną Żebrowską i wiceprzewodniczącym Tadeuszem Pałką na czele. Na podstawie ankiety Seniorzy mogli głosować w trzech kategoriach: działania kulturalne, usługi oraz placówki służby zdrowia.

Przedstawiamy listę zwycięzców:
- Ośrodek Wsparcia dla Seniorów nr 2 przy ul. Wrzeciono 5A;
- Salon Fryzjerski przy ul. Conrada 18;
- Apteka „MIRO” przy ul. Broniewskiego 65.

Nagrody, statuetki – Anioły i dyplomy, wręczali: zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i Krystyna Żebrowska.

Autorem statuetek jest Krzysztof Zieliński, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, czterokrotny laureat międzynarodowego festiwalu satyrycznego Satyrykon w Legnicy.

W wydarzeniu wzięli również udział m.in. zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany Artur Wołczacki i Grzegorz Pietruczuk oraz bielańscy Radni: Renata Teresa Banasiak, Wojciech Borkowski, Jan Zaniewski.

Na zakończenie odbył się wyjątkowy koncert z piosenkami Anny German w wykonaniu Joanny Rolewskiej. Występ został wzbogacony wspomnieniami o piosenkarce. Oprawę muzyczną zapewnił Szymon Kowalczyk.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Kolejna edycja już w przyszłym roku.

Zobacz galerię (10 zdjęć)