null

Gala Czytelnika Roku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek, 16 lutego w Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu CZYTELNIK ROKU 2017, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica na Bielanach. Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany Tomasza Menciny.

Gala rozpoczęła się od spotkań z autorami - Januszem L. Wiśniewskim, Violettą Ozminkowski, Manuelą Gretkowską i Pawłem Beręsewiczem - z którymi można było porozmawiać oraz dostać autograf. Następnie odbyła się dyskusja na temat czytelnictwa pomiędzy profesorem Jerzym Bralczykiem, a Włodzimierzem Paszyńskim - Zastępcą Prezydenta m.st. Warszawy i Ewą Malinowską-Grupińską - Przewodniczącą Rady m.st. Warszawy.

Wydarzeniem wieczoru było jednak przede wszystkim poznanie laureatów konkursu i wręczenie im nagród. Walczyli o nie czytelnicy w 3 grupach wiekowych.

W grupie dzieci do lat 10 nagrody wręczyli Tomasz Mencina - Burmistrz Dzielnicy Bielany oraz jego zastępca Magdalena Lerczak. I tak poznaliśmy pierwszą szóstkę nagrodzonych:

I miejsce - Kornelia Kapko
II miejsce - Antoni Mazan
III miejsce - Lidia Kulińska
IV miejsce - Jan Seredyński
IV miejsce - Aleksandra Seredyńska
V miejsce - Hanna Sulińska

W kategorii "młodzież" (11-17 lat) wyniki ogłosili Włodzimierz Paszyński - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oraz Piotr Mazurek - Radny m.st. Warszawy:

I miejsce - Rozalia Seń
II miejsce - Adam Szewczyk
III miejsce - Magdalena Chudoba
IV miejsce - Weronika Świderska
V miejsce - Magdalena Jaszczuk

W kategorii "dorośli" (18+) wyniki ogłosili Ewa Malinowska-Grupińska - Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy oraz Rafał Trzaskowski - Poseł na Sejm RP:

I miejsce - Romana Prokop-Kowalik
II miejsce - Jolanta Więckowska
III miejsce - Magdalena Kopczyńska
IV miejsce - Małgorzata Winiarczyk
V miejsce - Bożena Maria Kowalska

- Niezmiernie ciszy mnie, że wbrew temu co podają statystyki krajowe, na Bielanach rośnie liczba aktywnych czytelników w naszych bibliotekach. W 2017r. było ich w naszej dzielnicy ponad 30,5 tysiąca czyli o 1600 więcej w stosunku do roku poprzedniego. Zapewne przyczyniają się do tego również takie inicjatywy jak konkurs Czytelnika Roku. Serdecznie gratuluję laureatom, ale też wszystkim uczestnikom, którzy zgłosili się do konkursu. Jesteście Państwo wzorem do naśladowania – powiedział Tomasz Mencina Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Wśród gości znaleźli się również Barbara Borys Damięcka Senator RP, bielańscy radni Teresa Renata Banasiak, Wojciech Borkowski i Ryszard Zakrzewski,  a także dyrektorzy i przedstawiciele Biur m.st. Warszawy oraz dyrektorzy bibliotek dzielnicowych.

Wieczór uświetnił występ dwóch obiecujących akordeonistów, duet Łukasz Brzezina & Bartosz Kołsut. Galę poprowadził Jacek Rozenek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu! Jednocześnie zapraszamy do bielańskich bibliotek - startuje kolejna edycja konkursu CZYTELNIK ROKU.

Zobacz galerię (37 zdjęć)