null

Fundusze na rozwój firmy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Poszukując środków na rozwój swojej firmy warto rozpocząć poszukiwania od analizy dostępnych form finansowania oraz zastanowienia się na co potrzebujemy pieniędzy. Pomocna będzie tu strona miejska, na której w czytelny sposób przedstawione zostały różne źródła środków na rozwój działalności gospodarczej (od wsparcia po fundusze pożyczkowe):

http://firma.um.warszawa.pl/finansowanie/dotacje/

Jeśli czujesz niepewność co do wyboru dotacji pomocnym będzie przejście szkolenia realizowanego przez Centrum Przedsiębiorczości Smolna:

http://firma.um.warszawa.pl/wydarzenia/2019/09/27/open_smolna-jak-zaczac-srodki-na-start-21/

Jeśli jesteś niepełnosprawnym przedsiębiorcą lub zatrudniasz osoby z niepełnosprawnością możesz też skorzystać z finansowego wsparcia oferowanego przez PFRON:

https://www.pfron.org.pl/

W poszukiwaniu środków na start czy rozwój firmy warto stworzyć listę przydatnych linków, które warto znać i regularnie przeglądać pod kątem oferowanych dotacji, szkoleń czy wsparcia merytorycznego. Pamiętaj, że rozwój firmy to także rozwój twoich kompetencji! Zainwestuj w siebie!

Przydatne linki:

  1. Polska Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) - Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw: https://www.parp.gov.pl/
  2. Rządowy Serwis Gov.pl – usługi dla przedsiębiorcy: https://www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-przedsiebiorcy
  3. Rządowy Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy: https://www.biznes.gov.pl/pl
  4. Fundusze europejskie https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ w tym:
  1. Urząd Pracy – dla pracodawców i przedsiębiorców: https://warszawa.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow
  2. Bank Gospodarstwa Krajowego (pożyczki dla przedsiębiorstw działających na terenie woj. Mazowieckiego): https://www.bgk.pl/pozyczki-unijne/oferta-pozyczek-unijnych/pr-mazowieckie-42/
  3. Fundusze dla Mazowsza https://www.funduszedlamazowsza.eu/

Jeśli jesteś młodym, początkującym przedsiębiorcom to sprawdź co mają do zaoferowania Inkubatory Przedsiębiorczości. Inkubatory pomagają głównie młodym przedsiębiorcom w przetestowaniu pomysłu biznesowego i wystartowaniu z nowym biznesem. Najczęściej  wsparcie polega na doradztwie, zaoferowaniu przestrzeni biurowej, księgowości, pomocy prawnej czy szkoleniach. Czasami można również starać się o dofinansowanie na prowadzenia firmy.

Znane inkubatory: