Finał Projektu Edukacji Ekologicznej w szkołach przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

W poniedziałek, 28 listopada w Mediatece START-META przy ul. Szegedyńskiej 13a odbył się uroczysty finał Projektu Edukacji Ekologicznej, realizowanego w roku 2016 przez Fundację Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska UD Bielany.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Niepublicznej i Gimnazjum Niepublicznego przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym oraz Szkoły Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy, wraz z nauczycielami.

W programie znalazła się prezentacja inicjatyw realizowanych w ramach projektu: Ekologicznego Pleneru Malarskiego pn. ‘Przyroda Bielan’; Konkursu na EKOwycieczkę; Letnich Warsztatów Ekologicznych; Jesiennego Pikniku Ekologicznego w Kampinoskim Parku Narodowym.

Wśród gości obecny był również zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany Włodzimierz Piątkowski, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska, Prezes Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym Krzysztof Koman oraz Dyrektor Szkół przy FPLN Jarosław Rola.

Klasy uczestniczące w projekcie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a goście i przedstawiciele Dzielnicy Bielany podziękowania oraz obrazy wykonane przez uczniów.

Wszyscy uczestnicy spotkania mogli podziwiać wystawę prac, które powstały podczas Pleneru Malarskiego.

Na zakończenie uroczystości opowiadacze z Grupy Studnia O. zaprezentowali niezwykle barwne opowieści o Ziemi…

Zobacz galerię (7 zdjęć)