FESTYN "SPORTOWA RODZINA" W PRZEDSZKOLU NR 421

Festyn Sportowa Rodzina, który odbył się 26 maja był doskonałym pretekstem do uczczenia święta rodziny w naszym przedszkolu. Tego dnia można było wyczuć rodzinną atmosferę pełną miłości, przyjaźni, ale również sportowego ducha walki. Dzieci zaprezentowały się w nowych koszulkach w czterech kolorach zasponsorowanych przez tatę Julii.

Imprezę uświetnili goście z Urzędu Dzielnicy Bielany: Włodzimierz Piątkowski Zastępca Burmistrza, który wraz z Dyrektor  Elżbietą Pietrzykowską oraz przedstawicielem Zespołu Sportu i Rekreacji uroczyście otworzyli nasze spotkanie. Niezapomniane wrażenie na przedszkolakach zrobił również Smok Europek – maskotka, która była niespodzianką dla wszystkich dzieci od mamy Wiktora.

Tego dnia na uczestników festynu czekało wiele atrakcji sportowych, takich jak: konkurencje drużynowe dedykowane rodzicowi z dzieckiem: skakanie w workach, przelewanie wody z pojemniczków, slalom z dzieckiem na rękach, itp. Na koniec tych zmagań rodzina musiała pokonać specjalny tor przeszkód, za który otrzymywała medal Sportowej Rodziny z rąk samego Zastępcy Burmistrza i Pani Dyrektor.

Kolejnymi atrakcjami sportowo - zespołowymi było: przeciąganie liny pomiędzy uczestnikami poszczególnych grup, jak również rozgrywki w piłce nożnej. Wszyscy bawili się znakomicie, a za sportowego ducha walki po zakończeniu imprezy zostały wręczone dla zwycięzców puchary.

Dla osób  zainteresowanych samochodami czy pojazdami przygotowany był ambulans, quad oraz dmuchany zamek z postacią Zygzaka McQueena. Tata Zuzi  udostępnił karetkę do zwiedzania oraz zapoznania się z pracą ratowników medycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się kilkumetrowy zamek dmuchany do zjeżdżania i skakania z wizerunkiem samochodowego bohatera Zygzaka MacQueena. Natomiast dla dzieci pragnących większych wrażeń tata Juli udostępnił przejażdżki na quadzie.

Dla spragnionych i głodnych na tarasie czekały napoje oraz pyszna grochówka przygotowana przez nasze panie kucharki.

W imieniu dzieci i pracowników przedszkola bardzo dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Bielany, Zespołowi Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany oraz Wydziałowi Kultury i Promocji za wsparcie naszej placówki w organizacji imprezy jak również rodzicom, którzy zapewnili dodatkowe atrakcje.

Nauczyciel

Anna Szymanek