null

Festyn Historyczny na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach działań edukacyjnej wioski - ”Bielański Gród”, która w drugim tygodniu ferii działała w Parku Kępa Potocka, w niedzielę, 14 lutego odbył się – Festyn Historyczny. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiego projektu pt.: „Piastowski Gród”, realizowanego z okazji wypadającej w tym roku 1050-tej rocznicy założenia Państwa Polskiego. Wczorajsza impreza była okazją do „podróży w czasie”. Przekraczając bramę Grodu można było zobaczyć kompleks historycznych stoisk tj. strzelnica łucznicza, szranki, padok, warsztaty rzemieślnicze i kramy targowe.

W programie Festynu nie zabrakło występów artystycznych i imponujących widowisk historycznych. Uczestnicy mogli okazję do zobaczenia m.in.: bitwy wojów, szarży husarii, pokazów tańca, a dla wielbicieli dobrego smaku czkały dania średniowiecznej kuchni.

Wszyscy, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności mogli wziąć udział w konkursie strzelania z łuku, zmierzyć się z łamigłówkami czy też stanąć do walki z rycerzami, co cieszyło się ogromną popularnością. Wielbiciele ptaków mieli niepowtarzalną okazję do spotkania z sokołami i sową. Pogoda dopisała a wraz z nią Mieszkańcy Bielan :-)

Organizatorzy projektu: Dzielnica Bielany m.st. Warszawa oraz Templum Temporis.