null

Festyn ekologiczny na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 11 maja br., na polanie Lasu Bielańskiego (wejście od ul. Marymonckiej, na przedłużeniu ul. Przy Agorze), w godz. 11.00 - 20.00 , odbędzie się Festyn Ekologiczny będący finałem obchodów "Dnia Ziemi" na Bielanach.

Festyn organizowany przez Wydział Ochrony i Kształtowania Środowiska Urzędu Gminy Warszawa Bielany będzie promował działania ekologiczne. W programie znajdą się: wyścig rowerowy, bieg rodzinny na 1000 m, bieg przedszkolaków i pierwszoklasistów na 400 m, konkurs rysunkowy oraz 14 konkurencji sprawnościowych.

W godzinach 11.00 - 18.00 odbędą się zawody wspinaczkowe dla uczniów szkół bielańskich o Puchar Burmistrza Gminy Warszawa Bielany. Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie most z lin i kolejka linowa, gdzie będzie można sprawdzić swoje możliwości pod okiem wykwalifikowanych alpinistów. W godzinach 12.00-13.00 odbędzie się pokaz modeli latających, natomiast między godz. 12.00 a 18.00 będą prowadzone warsztaty gry na bębnach. Program przewiduje także występ teatru ulicznego "Teatr Snów", pokazy i zajęcia rekreacyjne szermierki, akcję "Sadzonka za szkło" oraz akcję "Sadzonka za baterie" (zbiórka opakowań szklanych i zużytych baterii), jak również degustację kołaczy kaszubskich na miodzie i grochówki z kuchni polowej.

Przez cały czas trwania Festynu artyści ludowi w strojach regionalnych będą pokazywali, jak powstają wyroby rękodzieła ludowego (koronki, hafty, garnki itp.), będzie prowadzona sprzedaż wyrobów z pasieki, kilimów huculskich oraz kiermasz kwiatowy. Czas umilą występy zespołów "Antek Kania & Syrbacy", "Muzykanci" i "Drewutnia".

Zapraszamy do udziału w obchodach "Dnia Ziemi"