null

Festyn ekologiczny

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 11 maja na terenie Lasu Bielańskiego został zorganizowany przez Wydział Ochrony i Kształtowania Środowiska Urzędu Gminy Warszawa-Bielany festyn ekologiczny. Głównym celem festynu było propagowanie wśród mieszkańców zdrowego stylu życia oraz poszanowania środowiska naturalnego.

Młodzież szkolna brała udział w licznych konkursach i zawodach sportowych, każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w biegu, szermierce, tenisie, na ściance wspinaczkowej lub moście z lin oraz jeździe na rowerze W zawodach sportowych uczestniczyły całe rodziny przybyłe do lasku. Pobyt w lesie uprzyjemniały zespoły folklorystyczne: "Drewutnia", "Muzykanci" oraz "Antek Kania & Sybiracy".

Jak co roku, dużym powodzeniem cieszyła się akcja drzewko za szkło. Każdy, kto przyniósł ze sobą odpady stłuczki szklanej, otrzymał sadzonki drzew lub kwiatów. Organizatorom zależy na wyrobieniu w mieszkańcach nawyku segregacji odpadów.

Na polanę przybyli sprzedawcy zdrowej żywności, artystycznego rękodzieła oraz roślin ozdobnych. Festyn zakończył się występem teatru ulicznego "Teatr Snów".