null

Festiwal Muzyki Kameralnej – Koncert „Filmowo i jazzowo”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.10.2022 18:00 - 23.10.2022 20:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
Na zdjęciu czwórka muzyków, troje mężczyzn i jedna kobieta.Mężczyźni ubrani w czarne garnitury, kobieta - w szarą marynarkę. Wszyscy uśmiechnięci. Mężczyzna z lewej strony podpiera się o wiolonczelę, mężczyzna stojący po środku i mężczyzna z prawej strony - podpierają się o saksofon.

Serdecznie zapraszamy na znane tematy muzyczne z kultowych filmów, seriali i jazzowych utworów. Zabrzmią dla Państwa m.in. Somewhere Over the Rainbow, Moon River, Hallelujah, Englishman in New York, I will always love you czy Freedom.

Watermelon Quartet jest efektem połączenia dwóch koncepcji. Jedna to występ wokalistki z akompaniamentem pianisty. Druga to kameralny zespół instrumentalny, gdzie głosem wiodącym jest saksofon, a akompaniują mu pianista i kontrabasista. Takie rozszerzenie duetu do kwartetu to moc możliwości. Więcej głosów to większa różnorodność zarówno repertuarowa, aranżacyjna czy barwowa. Ponad to dodanie partii instrumentu improwizującego do głosu solowego niezwykle uatrakcyjnia wykonywany program.

Repertuar Watermelon Quartet to utwory z szeroko pojętego gatunku muzyki rozrywkowej i jazzowej. Są to zupełnie nowe aranżacje i interpretacje znanych utworów, takich wykonawców jak: Aretha Franklin, Frank Sinatra, Antônio Carlos Jobim, Bobby Troup, Beyonce, Donna Summer, Ella & Louis, Ray Charles, Michael Bublé, Adele, The Weeknd, Alicia Keys, Duke Ellington, Ella Fitzgerald, Pharrell Williams, Nat King Cole, Duffy, Krystyna Prońko, Caro Emerald, Amy Winehouse, Sade i wielu innych autorów standardów jazzowych.

Muzycy grają ze sobą od wielu lat, w różnych konfiguracjach. Tworzą mniejsze składy kameralne, a także współtworzą prestiżowy zespół SaxAndSix. Wynikające z tego doświadczenie sceniczne, zgranie i idealne rozumienie się na scenie umożliwia im wykonywanie muzyki na najwyższym poziomie. Wspólne zamiłowania, fascynacje, świetne wzajemne zrozumienie powoduje, że każdy koncert jest niezwykłym spotkaniem z muzyką znaną i uwielbianą przez szerokie grono odbiorców. Zaangażowanie muzyków w improwizacje i kreowanie muzyki „tu i teraz” — na żywo — staje się unikalną i jedyną w swoim rodzaju wspaniałą ucztą duchową.

Data: 23 października 2022 r. (niedziela).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.

Wejściówki od 10 października w BOK i na: bielanski.waw.pl

 

Sprawdź lokalizację na mapie