null

Ewa Bem na Bielanach!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.10.2022 19:00 - 06.10.2022 20:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
Jazz w Podziemiach Kamedulskich. Pani Ewa Bem na jasnym, beżowym tle, stoi uśmiechnięta i obrana w czarną bluzkę oraz płaszcz biały z piórkami przy rękawach i kołnierzu.

Wielka gwiazda polskiego jazzu wystąpi w cyklu „Jazz w Podziemiach Kamedulskich”.

Jej charakterystyczny, niepowtarzalny, ciepły głos, osobowość, charyzma i autentyczność sprawiają, że od wielu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich piosenkarek.

Swą karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem.

Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Niewątpliwym atutem programów  Ewy Bem jest różnorodność  jej repertuaru. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów takich jak: Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zespołu Skaldowie, zespołu Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu.

Artystce będzie towaryszyć znane trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław Bartkowski – perkusja oraz znakomity trębacz Robert Majewski.

Data: 6 października 2022 r. (czwartek).
Godz.: 19:00.
Miejsce: Podziemia Kamedulskie.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.

Sprawdź lokalizację na mapie