null

„Ekologiczna zabawka dla smyka” w Przedszkolu nr 422. Rozstrzygnięcie konkursu dzielnicowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We wtorek, 10 maja 2022 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Ekologiczna zabawka dla smyka”, zorganizowanego przez nasze Przedszkole oraz Burmistrza Dzielnicy Bielany pana Grzegorza Pietruczuka.

Działania na rzecz ekologii nie są nam obce, od lat bierzemy udział w akcjach „Sprzątania Świata” czy „Warszawskim Święcie Drzewa”. W tym roku również staramy się o uzyskanie certyfikatu „Ekokulturalnego przedszkola”. Pozyskaliśmy także fundusze z „Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych”, aby wprowadzić w grupie dzieci pięcioletnich innowację pedagogiczną „Ekologia- ważna sprawa!”. Innowacja ta ma zachęcić do aktywnego poznawania świata przyrody poprzez m.in. obchodzenie nietypowych świąt jak "Dzień Niezapominajki" oraz do konkretnych działań w środowisku i dla środowiska, dzięki którym przedszkolaki rozwiną zainteresowania przyrodnicze oraz postawy proekologiczne. Ponadto bierzemy udział w szeregu inicjatyw związanych z naszym uczestnictwem w programie Szkół Stowarzyszonych UNESCO. 

Konkurs „Ekologiczna zabawka dla smyka” skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat z bielańskich przedszkoli, a jego celem było rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska, wspieranie edukacji ekologicznej oraz poszerzanie wiedzy o możliwościach pozyskiwanych materiałów wtórnych w codziennym życiu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez dzieci wspólnie z nauczycielem zabawki ekologicznej z materiałów i surowców wtórnych: skrawków tkanin, elementów garderoby, guzików, wełny itp. Oceniając prace, jury brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość oraz włożony wysiłek i zaangażowanie. 

Wybór laureatów był trudny, ponieważ każda praca miała swój urok, była wyjątkowa i niepowtarzalna i co najważniejsze, powstała z surowców wtórnych. W konkursie wzięło udział 14 przedszkoli i wpłynęło 15 zabawek, jury przyznało nagrody za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział Pan Grzegorz Pietruczuk Burmistrz Dzielnicy Bielany, Pani Sylwia Lacek Zastępczyni Burmistrza oraz Pani Małgorzata Herbich koordynator ds. Edukacji i Programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO w Polsce.

Wszystkim autorom przesłanych zabawek oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział oraz duże zaangażowanie.

 

Opracowanie: Małgorzata Czerwińska, Izabela Brzuszkiewicz

Zobacz galerię (4 zdjęć)