null

Ekologia na kolorowo w Przedszkolu nr 97 „Leśna Polanka”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wiosna przebiegły dzieciom z Przedszkola 97 „Leśna Polanka” pod znakiem wielu ważnych ekologicznie działań i kolorowych aktywności.

W kwietniu (22.04.21) świętowaliśmy „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Mówiliśmy o tym, jak dbać o naszą planetę Ziemię, uczyliśmy się haseł ekologicznych, tworzyliśmy plakaty zwracające uwagę na zagrożenia ekologiczne współczesnego świata, by potem w marszu całego przedszkola przedstawić swoje argumenty społecznośi lokalnej. Był to dla nas również „Dzień Zielony”, tego dnia przedszkolaki przyodziały się w zielone stroje i zajadały się, pysznymi i zielonymi potrawami przygotowanymi przez naszą kuchnię.

W maju (21.05.21) świętowaliśmy „Dzień Praw Zwierząt”. Tego dnia zwracaliśmy szczególną uwagę na wszelkie zwierzątka żyjące razem z nami na świecie. Zrozumieliśmy, że one jak ludzie mają swoje szczególne i wyjatkowe prawa, a my powinnismy ich przestrzegać. Ogłosiliśmy tego dnia „Dzień Pomarańczowy”, cała społeczność przedszkolna ubrana była w pomarańczowe barwy, a pomarańczowe przysmaki towarzyszyły nam przez cały dzień.

W czerwcu świętowaliśmy „Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami”, który przypada 17 dnia miesiąca. Zwróciliśmy uwagę na bardzo poważny problem znikania obszarów zielonych z powierzchni Ziemi. Uzmysłowiliśmy sobie, jak ważna jest woda dla równowagi w przyrodzie. By bardziej zaakcentować istniejący problem ekologiczny, zainicjowaliśmy „Dzień Żółty”. Słoneczny kolor pobrzmiewał we wszystkich salach przedszkolnych, a smakowite, słoneczne potrawy rozpieszczały nasze kubki smakowe.

Kolorowe dni wiosenne akcentujące ważne wydarzenia były dla przedszkolaków Leśnej Polanki bezcennymi lekcjami świadomości ekologicznej.