null

Dziś w przedszkolu jest wesoło grupa starszaków "Niezapominajki" z misiem tańczą wkoło

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wszystkie dzieci kochają misie - to jedna z najbardziej znanych i lubianych przytulanek, która już ponad 100 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie.

Ten pluszowy miś pomaga dzieciom w chwilach radości i smutku, jemu powierzają największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują.

Dlatego 25 listopada  grupa Niezapominajki z Tajemniczego Ogrodu obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia .

Celem całej zabawy było między innymi: przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych -Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Colargola, Paddingtona, Yogiego, Troskliwych Misiów, Gumisiów czy też Misia Baloo; zachęcenie do  poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.

Dzieci z grupy „Niezapominajki”  przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę. Już przed śniadaniem razem z misiami brały udział w porannej gimnastyce. Na zajęciach rozpoznawały nastroje misiów,  oglądały prezentację multimedialną „Pluszowe Misie”, próbowały wyrazić coś miłego – komplement swojemu misiowi, a później koledze i koleżance,  a przede wszystkim bawiły się przy piosenkach o misiach. Po tych wszystkich atrakcjach, każdy starszak smakował – „małe co nieco" czyli żelkowego misia .

Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów. Do domów przedszkolaki zabrały wrażenia oraz własnoręcznie wykonanego metodą  orgiami - misia.

 

Dominika Łataś
Marzena Tylkowska

Zobacz galerię (4 zdjęć)