null

Dzikie gotowanie w ogrodzie MODRASZKA

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ogród MODRASZKA – pierwszy prawdziwie społecznościowy ogród na terenie naszej dzielnicy, zlokalizowany na skwerze w okolicy Gąbińskiej 20, żyje już w pełni własnym życiem! Od kilku sąsiedzkich, wiosennych akcji zbijania skrzynek, sadzenia, tworzenia mebli ogrodowych, poprzez letnie spotkania edukacyjne i działania animacyjne dotyczące przeróżnych aspektów przyrody; poprzez wydarzenia tematyczne, takie jak Noc Kupały czy Dzień Psa… - wejdzie za chwilę w kolejną porę roku! O wydarzeniach jesiennych – wkrótce.

A już teraz, w końcówce wakacji, serdecznie zapraszamy – wraz z Założycielkami i Liderkami ogrodu – Paniami: Martą i dwiema Agnieszkami na kulinarne warsztaty pn. „Dzikie gotowanie”

Zaczniemy od krótkiej prelekcji na temat roślin jadalnych (w tym także kwiatów!), które rosną w ogrodzie. Na pewno uda się coś zebrać do wspólnej sałatki na pobliskich grządkach. Zrobimy lemoniadę, sałatkę i kiszonki. Mamy nadzieję, że plony z ogrodu pozwolą zaspokoić apetyty, ale na wszelki wypadek weźcie ze sobą sałatę lub inne ulubione warzywo, a prowadzące z Mead Ladies – Kaja i Gosia pomogą nam wyczarować z tego niepowtarzalne smaki. Cały rok przygotowują octy, musztardy, przyprawy i zbierają polne skarby, które potem stanowią idealne dopełnienie wszelkich potraw.

Data: 25 sierpnia 2018 r. (sobota).
Godz. 11.00 (czas spotkania ok. 2 godz.)
Miejsce: ogród „Modraszka”, przy ul. Gąbińskiej 20.
WSTĘP WOLNY!


Jeśli chcesz zrobić kiszonkę, będziesz potrzebować swojego słoika i ulubionego warzywa lub owocu. Pamiętaj o misce, talerzyku i widelcu, na pewno się przydadzą!