null

Dzień Życzliwości w Przedszkolu nr 272 im. "Misia Uszatka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Życzliwości. Patronem naszego przedszkola jest Miś Uszatek, który uśmiechem, serdecznością i ciepłem zjednywał sobie wielu przyjaciół.

Życzliwość i serdeczność wobec innych pomaga rozwiązywać konflikty i integruje dzieci. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i empatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym. W każdej grupie był poruszony temat życzliwości, serdeczności i dobrych uczynków. Tego dnia wszyscy staraliśmy się być dla siebie mili, pomocni i uśmiechnięci.

Dwie najstarsze grupy udały się na pocztę, aby wysłać życzenia i pozdrowienia do byłych pracowników naszego Przedszkola oraz paczkę dla dzieci z Domu Dziecka. Napisaliśmy wspólnie list do dzieciaków z Domu Dziecka. Opisaliśmy, co robimy w przedszkolu, jakie  mamy zainteresowania, gdzie lubimy jeździć na wycieczki, w jakich programach, akcjach, konkursach bierzemy udział.

Mamy nadzieję, że Dzień Życzliwości na stałe wpisze się w kalendarium naszego Przedszkola i tego dnia będzie  obchodzony  wyjątkowo. A na co dzień będziemy pamiętać, że uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.

 

Zobacz galerię (4 zdjęć)