null

Dzień Ziemi w Mediatece START-META

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzień 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem organizowanych w tym dniu akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany zapraszają w sobotę 22 kwietnia na piknik, realizowany z tej okazji na terenie Mediateki przy ul. Szegedyńskiej 13a, przez Fundację Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym w Warszawie.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 11.00. i potrwa do 14.30.

Przez cały czas trwania pikniku będzie można zbudować domek dla ptaków. Powstanie też ogromna ekologiczna budowla z kartonów oraz wspólnie namalujemy wielkoformatowy obraz o tematyce ekologicznej.

Co godzinę będzie można posłuchać wyjątkowych historii o Ziemi opowiedzianych słowem, muzyką i tańcem przez opowiadaczy z Grupy Studnia „O”.

Nie zabraknie też żywych elementów przyrody! Będzie okazja do bliskiego spotkania z żywym ptakiem – sową, poznania jego zwyczajów i ciekawostek z życia; przekazane zostaną także podstawowe informacje o ochronie ptaków. A w czasie warsztatów plastycznych każdy będzie mógł zrobić własną maskotkę-sowę.

Zapraszamy również na teatrzyk kamishibai w kąciku dziecięcym i zajęcia muzyczne z Bum Bum Rurkami w MultiCentrum – realizowane przez Mediatekę.

Podczas imprezy odbywać się będzie kiermasz prac ekologicznych wykonanych przez uczniów Szkół przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki: