null

Dzień Tulipana na Kępie Potockiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Rzeka tulipanów” rozkwitła w Parku Kępa Potocka przy ul. Gwiaździstej. Z tej okazji, 16 kwietnia odbył się „Tulipanowy Festyn Rodzinny”. Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja wśród mieszkańców.

Miniplac zabaw dla najmłodszych, warsztaty florystyczne, malowanki i składanie origami, to część niespodzianek, jakie przygotowali organizatorzy: Urząd Dzielnicy Bielany i firma AG-Complex. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kulinarne wraz z degustacją, w trakcie których można było poznać nowe i czasem zaskakujące połączenia smaków np. warzyw z kwiatami.

Najmłodsi mogli wykonać pod okiem animatorów: papierowe tulipany, pocztówki czy pomalować specjalnie przygotowane kolorowanki.

Każdy, kto przybył na festyn, mógł zabrać ze sobą rozsady warzyw, m.in. sałaty w różnych odmianach i cebulki mieczyków do przydomowych ogródków i na działki. Przygotowany przez organizatorów konkurs wiedzy o kwiatach wzbudził dużo pozytywnych emocji zwłaszcza u maluchów, które bardzo licznie brały w nim udział, wygrywając książki o przyrodzie. Całość przeplatała muzyka na żywo.

Piknik zainaugurowali zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski.