Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego

02.10.2022 10:00 - 02.10.2022 15:00
ul. Dewajtis 3
Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego. Dwoje ludzi grają na instrumentach pod namiotem.

11 edycja rodzinnego pikniku ekologicznego na terenie przed Kościołem Pokamedulskim.

Bądź EKO: Przyjedź bryczką – będzie kursowała wahadłowo wzdłuż ulicy Dewajtis, rowerem lub pieszo, a samochód zostaw poza lasem.

Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. Tradycyjnie wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci.

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski.

Tradycją tego dnia stało się wspólne sprzątanie Lasu Bielańskiego, dostępne będą worki i rękawiczki.

W programie wydarzenia:

• 11:00 – Uroczysta Msza Święta (Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP),
  • ok. 12:00 – Poświęcenie zwierząt (scena plenerowa przed Kościołem),
  • ok. 12:15 – Koncert folkloru warszawskiego - Kapela z Targówka (scena plenerowa przed Kościołem),
  • ok. 14:00 – Przedstawienie "Ostatnie Drzewo" z cyklu Niedzielne Bajeczki w wykonaniu Teatru Conieco (scena plenerowa przed Kościołem).

Wśród tegorocznych atrakcji:

• Stoisko przyrodniczo-edukacyjne Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie (boisko od północnej strony Kościoła),
  • Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska,
  • akcja Sprzątania Świata: sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego,
  • warsztaty majsterkowania w drewnie,
  • kucyki (boisko od północnej strony Kościoła),
  • dmuchana zjeżdżalnia (boisko od północnej strony Kościoła),
  • nowoczesna i ekologiczna zamiatarka firmy BYŚ,
  • stoisko Ulica Dzielnica Stolica,
  • leśna modelarnia,
  • zajęcia otwarte z piłki nożnej z Akademią Hutnika Warszawa (boisko od północnej strony Kościoła),
  • stoisko przyrodniczo-edukacyjne Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej (boisko od północnej strony Kościoła),
  • kreatywne warsztaty rodzinne,
  • plenerowe eksperymenty,
  • (BIO) różnorodne gry,
  • autorska posterowa wystawa edukacyjna: Temat - Klimat. Wystawa edukacyjna przybliża zagadnienia związane z ochroną klimatu.

Data: 2 października 2022 r. (niedziela).
Godz.: 10:00 – 15:00.
Miejsce: Teren wokół Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Wstęp wolny!

Organizatorzy: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce”, Parafia p.w. bł. E. Detkensa.

Partnerzy: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Bł. Ks. R. Archutowskiego, Przedszkole "Leśna Droga", Akademia - Hutnik Warszawa, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie, Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska, Stowarzyszenie Ulica Dzielnica Stolica, Fundacja Rodzina Blisko, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Patroni medialni: Nasze Bielany, Niedziela warszawska, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska, Niezależna.pl,  Tygodnik Idziemy, Tak Rodzinie, Chrześcijańskie Granie, Radio Niepokalanów, Radio Profeto, profeto.pl, Fundacja Chrześcijańskie Granie.

Sponsorzy: Byś Warszawa, Dobry Zakątek.

Sprawdź lokalizację na mapie