null

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Obchody Dnia św. Franciszka, które stały się już wspaniałą, bielańską tradycją, rozpoczęła msza św. o godz. 11.00 w Kościele Pokamedulskim, w niedzielę 6 października. Piękną oprawę muzyczną liturgii zapewnili muzycy z Grupy MoCarta. „Hymn do miłości” św. Pawła odczytali Małgorzata Kożuchowska i Wiesław Komasa.

Po mszy, przed kościołem, w ramach akcji „Sprzątanie Lasu Bielańskiego” – Burmistrz Dzielnicy Bielany Rafał Miastowski, ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii; ks. Bogusław Jankowski, dyrektor Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz prof. Maciej Luniak, autor publikacji „Przyroda Bielan” – zachęcali wszystkich do czynnego dbania o lokalną, i nie tylko, przyrodę, do włączenia się w akcję sprzątania Lasu Bielańskiego, wręczali rękawice i worki przygotowane przez Urząd Dzielnicy Bielany.

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OPS Joniec fantastycznie wprowadził wszystkich w piknikowy nastrój. Pogoda również dopisała znakomicie!

W czasie trwającego cały dzień festynu na tłumnie zebranych gości czekało wiele atrakcji, zabawy i warsztaty dla dzieci, jarmark rękodzieła ludowego, wiejskiego jadła, stoisko z budkami dla ptaków, dmuchany plac zabaw i wiele, wiele innych...

Najmłodsi obejrzeli spektakl „Sprzątanie Lasu” w wykonaniu Teatru Złoty Dukat, w ramach znanego i lubianego cyklu „Niedzielne Bajeczki”; a o godz. 18.00 w ramach cyklu „Oko na Bielany” odbyła się projekcja filmu „Hawaje, Oslo”.

Tego dnia otwarto również w Dobrym Miejscu wystawę IPN „Abp Romuald Jałbrzykowski – Metropolita Wileński”, którą można oglądać do 29 października w godz. 8:00-20:00.